Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri EN ÇOK TALEP SGK'YA

EN ÇOK TALEP SGK'YA

TBMM Dilekçi Komisyonu'na yapılan talep veya şikayet başvurularında ilk sırayı SGK alıyor. SGK'yı İçişleri Bakanlığı, Valilikler, Sağlık ve Adalet Bakanlığı izliyor.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2012 Cumartesi 14:57
EN ÇOK TALEP SGK'YA
TBMM Dilekçe Komisyonu tarafından hazırlanan faaliyet raporuna göre, 24. Yasama Dönemi'nde vatandaşlarca E-Dilekçe Programı kullanılarak 2 bin 451 elektronik başvuru yapıldı.
E-Dilekçe Programı üzerinden başvuru alınmasına başlanıldığı tarihten itibaren Komisyona yapılan elektronik başvuruların toplam sayısı ise 5 bin 125'e ulaştı.
24. Yasama Dönemi çalışmalarında 11 alt komisyon kuruldu. Dilekçe Komisyonu'na 24. Yasama Döneminde 8 bin 710 başvuruda bulunuldu. Bu başvuruların 7 bin 732'si erkekler, 869'u kadınlar tarafından yapıldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından ve toplu imza atılarak verilen dilekçe sayısı ise 109 olurken, bu dilekçelerde 212 bin 974 vatandaşın imzası bulunuyor.
En çok başvuru Tunceli'den Başvuruların illere göre dağılımında ise en fazla dilekçe yüzde 27 ile Tunceli birinci sırada. Tunceli'yi yüzde 18,61 ile İstanbul; yüzde 7,61 ile Ankara; yüzde 6,42 ile Bursa ve yüzde 6,38 ile Elazığ izliyor. Komisyona en az başvurunun yapıldığı 5 il ise sırasıyla; Çankırı, Kilis, Kars, Bayburt ve Karabük. Yapılan başvuruların konu itibarıyla dağılımında yüzde 23 ile kişisel istek ve şikayetler birinci sırayı alırken, bunu yüzde 21 ile kamu kurumlarından şikayet, yüzde 11 ile sosyal güvenlik işlemleri, yüzde 9 ile personel işlemleri ve yüzde 8 ile adalet ve güvenlikten doğan şikayet konuları izliyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık