Ana Sayfa Urfa Haberleri EN FAZLA SURİYELİ ŞANLIURFA'DA

EN FAZLA SURİYELİ ŞANLIURFA'DA

Gaziantep'te ev sahibini bıçakla öldüren Suriyeli vatandaşın ardından ayaklanan halkı gören Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Valilik, Suriyelileri Şanlıurfa'ya gönderilmesi kararını almasının ardından Halkların Demokratik Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan duruma tepki göstererek Ak Parti Hükümetinin yanlış politika içerisinde olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2014 Cumartesi 18:58
EN FAZLA SURİYELİ ŞANLIURFA'DA

Geçtiğim hafta,Gaziantep'te Suriyeli bir ailenin ev sahibini bıçak ile öldürülmesinin ardından Gaziantepli vatandaşlar duruma tepki göstermiş,Suriyelilerin Gaziantep'te kalmaması için olaylar çıkartmıştı.Yaklaşık 2 gün süren gerginliğin ardından Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi bir karar alarak Sığınmacı olarak gelen Suriyeli vatandaşların Şanlıurfa'daki çadır kentlere gönderilmesi kararını almıştı.

Suriyeli Sığınmacıların Şanlıurfa'ya gönderilmesini uygun olmadığını söyleyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan Ruha TV Mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunarak şunları söyledi.

Milletvekili Ayhan: "Suriye'de savaşın çıkması ile Suriyelilerin  Türkiye sığınması ve orda yaşanan vahşetlerden kaçan Suriyeliler Türkiye'de bir çok illere yerleşerek ve gittikleri yerlerde bir çok sosyal sorunlara neden oluyorlar.

Suriyelilerin Türkiye'de ki uyumsuzluğundan dolayı Gaziantep'te   2 gün önce,olaylara neden olduğunu ve bundan dolayı Gaziantep'te ve Kilis'te bulunun Suriyelileri Mardin'de Nusaybin kapına bazılarını da Şanlıurfa'da ki kamplara yollamaya başladılar.

 

En fazla Suriyelilerin Şanlıurfa'da olmasından dolayı işsizliğin artmasına neden olduğunu ve bu konuda ise kendisinin Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunduğunu söyleyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, hükümetim bir an önce güvenliğin  sağlaması gerektiğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star