Ana Sayfa Güncel En Rütbeli Asker, 1 Numaralı Sanık

En Rütbeli Asker, 1 Numaralı Sanık

İkinci “Balyoz” soruşturmasında 28 sanık hakkında dava açıldı. İddianamede 1 numaralı sanık Orgeneral Bilgin Balanlı olurken, 8 muvazzaf askeri için de yakalama emri çıkartıldı.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2011 Salı 23:05
En Rütbeli Asker, 1 Numaralı Sanık
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, ''Balyoz Planı'' soruşturması kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nce Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı ve Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş'ın da aralarında bulunduğu 15'i tutuklu 28 şüpheliye ilişkin hazırlananan iddianameyi kabul etti. Hazırlanan iddianamede Orgeneral Bilgin Balanlı bir numaralı sanık olarak yer aldı. Mahkeme, 8 muvazzaf sanık hakkında da ''delilleri karartma'' ve ''kaçma'' şüphesi nedeniyle yakalama emri çıkardı.

Davanın ilk duruşması, 15 ve 16 Ağustos'ta Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinde oluşturulan salonda yapılacak. İddianamenin, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince görülen ''Balyoz Planı'' davasının dosyasıyla birleştirilmesi talebi ise davanın görüleceği gün iddianamenin okunmasının ardından değerlendirilecek.

İddianamenin avukatlara dağıtımının ise yarın yapılacağı belirtildi. Bu arada, iddianamenin kabul edildiği ve davanın açıldığı yönünde bildirim yapılan Genelkurmay Başkanlığına, ''İlk davaya konu olan 'Balyoz Planı'nın doğru olup olmadığına'' ilişkin yazının da bugün gönderildiği öğrenildi.(milliyet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da deprem

Urfa'da deprem

Kurumsal

İçerikYukarı Çık