Ana Sayfa Dünya En Uzun Köprünün Civataları Gevşek!

En Uzun Köprünün Civataları Gevşek!

Çin’in 30 Haziran tarihinde açtığı dünyanın en uzun köprüsünün Komünist Parti’nin yıldönümüne yetişmesi için güvenlikle ilgili bazı işler ihmal edilmiş.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2011 Çarşamba 10:31
En Uzun Köprünün Civataları Gevşek!
Güvenlik bariyerlerinin tümü kurulmamış, destek tesisleri yapılmamış, cıvataların tümü elden geçmemiş, hatta bazıları gevşekmiş... 30 Haziran’da Çin’de hizmete giren dünyanın en uzun köprüsünün açılışındaki halini CCTV (Çin Merkez Televizyonu) böyle haberleştirdi. Ülkenin doğu sahilindeki liman şehri Çingdao ile Huangdao adasını birbirine bağlayan 42.5 kilometrelik Ciaocou Körfezi köprüsü ile ilgili konuşan bir işçi tüm işlerin bitmesinin iki-üç ayı bulabileceğini söyledi. 
Köprünün iş güvenliğinden sorumlu bir kişi, bazı gevşek cıvataların ve bariyerlerin olmamasının güvenliği etkilemeyeceğine inandığını savundu ve tam anlamıyla bitmeden açılması nedeninin, açılış tarihine yetiştirmek olduğunu ifade etti. Açılış tarihi, Çin Komünist Partisi’nin 90’ıncı yılına denk getirilmişti. Bir diğer yetkili de bazı cıvata ve bariyerlerin kablolarla ilgili ayarlar için işçiler tarafından kaldırıldığını, bunun mutat uygulama olduğunu anlatırken, ayarlamaların bu ayın sonuna kadar biteceğini ekledi.
Haberde konuşan işçinin söylediğine göre gerekli işlemlerin tamamlanması için iki-üç ay gerekecek.(milliyet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli yas ilan edildi

Milli yas ilan edildi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star