Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Magazin EN YETENEKLİ KÜRTLER

EN YETENEKLİ KÜRTLER

Kuzey Irak'taki Zagros Tv, Kürtçe yetenek yarışması düzenleniyor. Yarışmanın finali ise İstanbul'da.

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2012 Perşembe 16:49
EN YETENEKLİ KÜRTLER

Reyting rekorları kıran yetenek yarışması formatı bu kez Kürtçe olarak "Min Ciyavaz im" (Ben Farklıyım) adıyla ekrana gelecek. Uydu üzerinden yayın yapan ve merkezi Kuzey Irak'ın Erbil kentinde bulunan Zagros TV, yarışmayı ağırlıklı olarak Türkiye'de organize ediyor.

İNTERNETTEN BAŞVURULACAK

Yarışmaya yaş gözetmeksizin müzik, akrobasi, oyunculuk, dans, sihirbazlık, spor, hayvan eğitimi vb. alanlarda akla gelebilecek seyirlik her yeteneğe sahip olan herkes başvurabilecek. Layen Prodüksiyon'un organize ettiği yarışmaya başvurucular, www.minciyawazim.net adlı internet sitesinden başvuru yapabilecek.

ELEMELER 13 KENTTE, FİNALLER İSTANBUL'DA

Jüri üyeliğini ünlü Kürt sanatçıları Xêro Abbas ve Hekim Sefkan'ın üstlendiği yarışma, 26 bölüm halinde ekranlara gelecek. Aralarında İstanbul, Diyarbakır, Van, Mardin ve Erbil'in de bulunduğu 13 kentte ön eleme yapılacak. 13 hafta boyunca banttan yayınlanacak olan ön elemeler sonunda 92 kişi ve/veya grup, jüri kararıyla finallere katılmaya hak kazanacak.

İSTANBUL'DAKİ FİNALLER, CANLI YAYINLANACAK

İstanbul'daki final serüveni 13 hafta sürecek ve Zagros TV'den canlı olarak yayınlanacak.Yarışmada büyük ödülü, finale kalanlar arasında yapılacak SMS seçimleri belirleyecek.

AMAÇ; KÜLTÜR KÖPRÜSÜ KURMAK

Zagros TV yönetimi, amaçlarının Erbil'den İstanbul'a bir "Kültür Köprüsü" oluşturmak olduğunu vurguluyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık