Ana Sayfa Urfa Haberleri En Yüksek Hava Kirliliğinde Şanlıurfa'da Var

En Yüksek Hava Kirliliğinde Şanlıurfa'da Var

Bu yılın ocak ayında 2012 yılının aynı ayına göre Erzurum'da duman kirliliği yüzde 36.7 oranında artarken, Kükürtdioksit kirliliği yüzde 26.9 oranında geriledi. 2013 ocağında önce yıla göre partiküler madde yoğunluğu 68 mikrogram metreküp'ten 93 mikrogram metreküpe çıkarken, kükürtdioksit yoğunluğu 26 mikrogram metreküpten 19 mikrogram metreküpe düştü.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2013 Salı 16:49
En Yüksek Hava Kirliliğinde Şanlıurfa'da Var

Bu yılın ocak ayında 2012 yılının aynı ayına göre Erzurum'da duman kirliliği yüzde 36.7 oranında artarken, Kükürtdioksit kirliliği yüzde 26.9 oranında geriledi. 2013 ocağında önce yıla göre partiküler madde yoğunluğu 68 mikrogram metreküp'ten 93 mikrogram metreküpe çıkarken, kükürtdioksit yoğunluğu 26 mikrogram metreküpten 19 mikrogram metreküpe düştü.

OCAK AYI VERİLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ocak ayı hava kirliliği verilerini açıkladı. Ocak ayında Erzurum'da partiküler madde yoğunluğu ortalaması 93 mikrogram metreküp, kükürtdioksit madde yoğunluğu ise 19 mikrogram metreküp olarak belirlendi. Erzurum'da duman kirliliği bakımından kısa vadeli sınır 7, ilk seviye uyarı eşiği ise 2 gün aşıldı.

Erzurum 17'İNCİ SIRADA

Erzurum ocak ayı partiküler madde yoğunluğu ortalaması bakımından Türkiye iller sıralamasında 17, ölçüm yapılan istasyon bazında ise 19'uncu sırada yer aldı. İller bazında duman kirliliğinin en yüksek olduğu il 213 mikrogram metreküple Iğdır olurken, bu ili Ardahan, Ankara, Siirt, Osmaniye,Kahramanmaraş, Isparta, Şanlıurfa, Bartın, Trabzon, Gaziantep, Zonguldak, Kayseri, Düzce, Aydın, Ağrıve Erzurum izledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star