Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Türkiye ENERJİ BAKANI “ELEKTRİKTE ÜRETİM FAZLAMIZ VAR”

ENERJİ BAKANI “ELEKTRİKTE ÜRETİM FAZLAMIZ VAR”

Bakan Yıldız, "38 bin MW'lar civarındaki tüketimle Cumhuriyet tarihinin yeni rekoru kırıldı. Bu konuda herhangi bir sıkıntımız yok. Hamdolsun üretim fazlamız var."

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2012 Çarşamba 02:48
ENERJİ BAKANI “ELEKTRİKTE ÜRETİM FAZLAMIZ VAR”
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Petrol Üreticileri İşverenler Sendikası'nın (PÜİS) Hacı Bayram Veli Cami iftar çadırındaki iftar yemeğine katıldı. Çadıra girişte bir süre vatandaşlarla sohbet eden Yıldız, ardında çadıra geçerek sırada bekleyenlere yemek dağıttı. 


Daha sonra, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, PÜİS Başkanı Muhsin Alkan ve vatandaşlarla iftar yapan Bakan Yıldız, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Bir basın mensubunun, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu'' listesinde enerji şirketlerinin üst sıralarda olmasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Yıldız, son 10 yılda enerji sektöründeki serbestleşme sayesinde kamu bütçesine yük olunmadan yatırımların yapıldığını söyledi.


Sıcaklık artışlarının da etkisiyle elektrik tüketiminde yeni rekorların kırıldığını belirten Bakan Yıldız, ''38 bin MW'lar civarındaki tüketimle Cumhuriyet tarihinin yeni rekoru kırıldı. Bu konuda herhangi bir sıkıntımız yok. Hamdolsun üretim fazlamız var. Bunları da özel sektörün yatırımlarıyla yapıyoruz'' dedi. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık