Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri ENERJİ ÜRETİMİNDE TAM KAPASİTEYE DOĞRU

ENERJİ ÜRETİMİNDE TAM KAPASİTEYE DOĞRU

Katı atıktan enerji üreten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İlçelerden katı atık nakletmek için Hizmet Filosunu 3 Katı Atık aracıyla güçlendirdi.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2016 Salı 08:18
ENERJİ ÜRETİMİNDE TAM KAPASİTEYE DOĞRU

19451 Kilometrekare hizmet ağına sahip olan Şanlıurfa'da halka daha iyi hizmet edebilmek için bir yandan çalışmalarını aralıksız sürdürürken Büyükşehir Belediyesi bir yandan da hizmet filosuna kattığı 3 Katı atık nakil aracıyla, ilçelerde insan sağlığına ve çevreye zarar veren atıkları naklediyor.

Büyükşehir Belediyesi, İlçelerde depolanan Katı Atıkları Kent merkezinde bulunan Katı Atık Bertaraf tesisinde taşıyarak, çevresel sorunların önüne geçerken hem de çöpten elektrik enerjisi üretiyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tanıtımını yaptığı modern donatıların mevcut olduğu 3 adet yeni Katı Atık Nakil aracının, ilçelere hayırlı olmasını diledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak İnsan ve çevre sağlığına her zaman titizlikle önem verdiğine değinen Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çevre ilçelerde depolanan katı atıkları, Şanlıurfa merkeze bulunan Katı atık bertaraf tesisine getirerek enerji elde ediyor. Bu gün itibariyle hizmet filomuza dahil ettiğimiz 3 adet katı atık nakil aracımızla ilçelerden aldığımız katı atıkları sistem içerisinde alıp kent merkezindeki tesisimizde değerlendirmiş olacağız. Geçtiğimiz  zamanlarda faaliyete koyduğumuz katı atıktan enerji elde etme projemizde devreye girmiş durumda. Şuanda sistemsel olarak bütün ilçelerimizde sistemsel olarak katı atıkların naklini sağlayarak çevre sağlığına önem vereceğiz. İlçelerimizdeki katı atık depolamanın önüne geçip insan sağlığını korumuş olacağız. Büyükşehir Belediyemizin vizyonu budur. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık