Ana Sayfa Urfa Haberleri ENGELLİ DERNEKLERİ KOORDİNASYON MERKEZLERİNE KAVUŞTU

ENGELLİ DERNEKLERİ KOORDİNASYON MERKEZLERİNE KAVUŞTU

Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapılan Engelliler Koordinasyon Merkezi törenle engelli derneklerine teslim edildi.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2014 Cuma 12:25
ENGELLİ DERNEKLERİ KOORDİNASYON MERKEZLERİNE KAVUŞTU

Teslim töreni Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba veŞanlıurfa'da bulunan bütün engelli dernekleri ve engelli vatandaşların aileleri katıldı. Türkiye'nin en kapsamlı Engelliler Koordinasyon Merkezi'ne kavuşan engelliler, sevinçlerini davul zurna eşliğinde halay çekerek kutladı.

31 Mart akşamına kadar vatandaşların emrinde olacağını belirten Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Ben sizinle gurur duyuyorum. Bu bir veda konuşması bir yerde ama ben sizlerin her zaman yanınızda olacağım" dedi.

Türkiye'nin en kapsamlı Engelliler Koordinasyon Merkezi Şanlıurfa'da 14 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Şanlıurfa'daki 10 binlerce engelliye umut olanŞanlıurfa Belediyesinin Engeliler Koordinasyon Merkezinin temeli 11 Mayıs 2013 tarihinde atılmıştı. İçerisinde, Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, Çok Amaçlı Salonu ve Park Bahçesi bulunan Türkiye'nin en kapsamlı Engeliler Koordinasyon Merkezi'nin toplam alanı 14 bin metrekare. 5 milyon TL'ye mal olan Engelliler Koordinasyon Merkezi'nden Şanlıurfa'daki bütün engeliler yaralanacak. Engeliler Koordinasyon Merkezi'nde; görme, işitme, bedensel, zihinsel engelliler ile ailelerine ve engelli derneklerine de hizmet verilecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star