Ana Sayfa Ekonomi ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME BAŞVURULARI BAŞLADI

ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME BAŞVURULARI BAŞLADI

Engelli Vatandaşların Devlet Memuru Olabilmesi İçin, Engelli Memur Yerleştirme Sınavı İçin Başvuruların Başladığı Açıklandı.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2012 Pazartesi 20:33
ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME BAŞVURULARI BAŞLADI
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan  yapılan yazılı açıklamaya göre, ''Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik'' kapsamında yapılacak kuraya en az yüzde 40 özürlü memur adayları, ilköğretim, ilkokul, ortaokul mezunu veya mezun olabilecek durumda olanlar başvurabilecek. 2 Mart 2012 itibarıyla liseden diploma almaya hak kazanan adaylar ile 2012-ÖMSS'ye ortaöğretim düzeyinde başvuran adaylar kuraya katılamayacak. 

Başvuru koşullarından herhangi birisine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, kuraya alınmış olsalar dahi kura sonucuyla elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmayacak. 25 Mayıs'ta sona erecek başvurular için adaylar bankaya 10 lira yatıracak. Adayların başvuruları öncesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü il müdürlüklerinden özür gruplarını belirten onaylı ön kabul ve taahhüt beyanı belgelerini almaları gerekiyor. Belgesi olmayan adayların başvuruları alınmayacak. Ortaöğretim kurumu müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezleri'nin ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacağı belirtilen açıklamada, kurayla ilgili detaylı bilgilerin ÖSYM'nin internet sitesindeki 2012-ÖMSS Kılavuzu'nda yer aldığı kaydedildi.AA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık