Ana Sayfa Urfa Haberleri Engelliler, depremzedeler için çiğköfte yoğurup sattı

Engelliler, depremzedeler için çiğköfte yoğurup sattı

Şanlıurfalı bir grup engelli vatandaş, 'Engelliler Gününü' depremzedeler için çiğköfte satarak kutladı.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2011 Cumartesi 15:54
Engelliler, depremzedeler için çiğköfte yoğurup sattı
Engelliler, belediye önünde kurdukları standlarda çiğköfte yoğurup vatandaşa ikram etti. Çiğköfteyi tadan vatandaşlar standın yanında açılan kumbaraya bağışta bulunuyor.

Şanlıurfalı engelliler, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü depremzedelere yardım yaparak kutladı. Van depreminin yaralarını sarmaya destek olmak için Şanlıurfa Belediye'si önündeki meydana çigköfte standını kuran Şanlıurfalı engelliler, yoğurdukları çiğköfteyi vatandaşlara ikram etti. Depremzedelerin yaşam koşullarına dikkat çekmek için de standın yanına odun sobasının maketini kurdular. 'Bir dürüm çiğköfte, Van'daki sobaya bir odun olsun' sloganı ile vatandaşları bağışa davet eden engellilerin davetine yoğun ilginin olduğu belirtiliyor.

Şanlıurfa Zihinsel Engelli Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği tarafından organize edilen etkinlik, 5 saat sürecek. Etkinlikte dernek üyeleri görev alıyor.

Dernek Başkanı Bedih Satoğlu, deprem nedeni ile kutlamayı müziksiz geçirdiklerini söyledi. Depremzedelerin acılarını paylaşmak ve yaralarını sarmak amacı ile çiğköfte etkinliği yaptığını kaydeden Satoğlu, "Onların acılarına ortak olmak istiyoruz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarla burada Şanlıurfamıza özgü çiğköfte yoğurduk. 'Bir dürüm çiğköfte, Van'daki sobaya bir odun olsun' diyerek vatandaşa ikramda bulunduk. İkramı alan vatandaş, gönlünden koptuğu kadarıyla kumbaraya para atmasını istiyoruz. Toplanan paraları Van'a göndermek için Valiliğe teslim edeceğiz." dedi.(mynet.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star