Ana Sayfa Urfa Haberleri ENGELLİLER İÇİN "MAVİ KAPAK" KAMPANYASI

ENGELLİLER İÇİN "MAVİ KAPAK" KAMPANYASI

Şanlıurfa Gençlik Merkezi üyeleri, kampanya kapsamında topladıkları "mavi kapakları" engellilere teslim etti

Giriş Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 14:19
ENGELLİLER İÇİN
Şanlıurfa Gençlik Merkezi üyeleri, ''Tane tane kapakları toplayalım engelleri adım adım aşalım'' kampanyası kapsamında topladıkları ''mavi kapakları'' engellilere teslim etti.

Gençlik Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız ve Merkez Müdürü Halil İbrahim Alp'in de katıldığı törende gençler, bir süre önce başlatılan kampanya dahilinde topladıkları binlerce kapağı, Bedensel Engelliler Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Tapışık'a iletti.


Yıldız, burada yaptığı konuşmada, gençlik merkezlerinin sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra farklı kurumlarca hazırlanan projelere de destek verdiğini belirtti.


Gençlerin sosyal sorumluluk çalışmaları içerisinde yer almasını önemli bulduğunu ifade eden Yıldız, benzer faaliyetleri önümüzdeki dönemlerde de sürdürmek istediklerini dile getirdi.


Ertuğrul Yıldız, kampanyaya yoğun ilgi gösterildiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Bedensel Engelliler Derneğimizi, ziyaretimiz esnasında dernek çalışmalarını yakından görme fırsatımız oldu. Derneğimizin engelli vatandaşlarımız için çeşitli kurslar vererek topluma kazandırma çalışmaları yapıyor. Bu görüntü bize ayrıca mutluluk vermiş, böyle sivil toplum kuruluşlarımıza destek olmanın önemini, bir kez daha bizlere hatırlatmıştır. Kapak toplama kampanyamız, görev alan arkadaşlarımıza ve özellikle topluma, hepimizin bir engelli adayı olduğumuzu hatırlamamızı sağlamıştır. Bu kampanyaya ilgi ve alakanın bu denli çok olması bizleri memnun etmiştir.''

Bedensel Engelliler Derneği Şube Başkanı İbrahim Tapışık ise gençlere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederek, benzer desteklerin toplumun diğer kesimlerince de verilmesini istedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık