Ana Sayfa Urfa Haberleri Enkazdan Kur'an Çıkınca Ağlayarak Bağrına Bastı

Enkazdan Kur'an Çıkınca Ağlayarak Bağrına Bastı

Van'da Giysi ve hurçlar içindeki yorganları istifleyen ekiplerin bir dairede bulduğu Kuran'ı Kerim ise dayısını kaybeden yeğeni ağlattı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2011 Cuma 05:01
Enkazdan Kur'an Çıkınca Ağlayarak Bağrına Bastı
Kulüpler sokağında çok sayıda insanın hayatını kaybettiği binalardan hem canlı arayan hem de enkaz üstünden ev eşyalarını temizliyor. Giysi ve hurçlar içindeki yorganları istifleyen ekiplerin bir dairede bulduğu Kuran'ı Kerim ise dayısını kaybeden yeğeni ağlattı. 


DAYIYA YASİN-İ ŞERİF

Arama kurtarma görevlisi enkazın içinden çıkardığı Kuran'ı Kerim'i koltuğunun altına sıkıştırarak arkadaşına getirip teslim etti. Kuran'ı Kerim'in tozlanmış cildini büyük bir titizlikle silen görevlinin yanına yaklaşan bir vatandaş ise dikkat çekti. Kurtarma görevlisiyle bir süre görüştükten sonra Kuran'ı Kerim'i tıpkı camiye giden çocuklar gibi koltuğunun altına sıkıştırarak teslim alan acılı depremzede, "Bu enkazdan dayımı çıkardık. Kuran'ı Kerim onun mu bilmem ama ben camiye bırakıp, kendisi için bir de Yasin'i Şerif okuyacağım" diye konuştu. Genç adamın Kuran'ı Kerim'i aldıktan sonra ağladığı görüldü. ALTINCI GÜNDE DE UMUT

Öte yandan Erciş'te Azerbaycan ekibinin depremden 100 saat sonra iki kişiye canlı ulaşması, yakınlarının akıbetini merak eden vatandaşları umutlandırdı. Depremin altıncı gününde sabah saatlerinde enkazlarının başına gelen vatandaşlar, arama kurtarma çalışmalarını umut içinde izlemeye devam ediyor.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık