Ana Sayfa Urfa Haberleri Enver Müslim: Gelin Kobani'yi yeniden İnşaa edelim!

Enver Müslim: Gelin Kobani'yi yeniden İnşaa edelim!

Suriye’nin Rakka Kentine Bağlı Kobani bölgesindeki özgürleştirme devam ediyor.IŞİD Militanlarına karşı 141 gündür büyük mücadele gösteren YPG,YPJ ve Peşmerge güçleri Kobani’nin köylerinde IŞİD temizliğine başladı.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2015 Pazar 18:53
Enver Müslim: Gelin Kobani'yi yeniden İnşaa edelim!

 Geçtiğimiz günlerde Kobani’de savaşın 134.günün de özgürleştirilerek IŞİD’i tamamen bölgeden uzaklaştıran YPG,YPJ ve Peşmerge güçleri  bugün itibariyle Kobani’nin Doğu kırsalındaki PYD Eş Başkanı Salih Müslümün köyü Şeyran bölgesinde IŞİD mitanlarını kıskaca aldı.

 Halen IŞİD elinde bulunan köy yapılacak olan operasyon ile Kürt güçlerinin kontrolüne tekrardan geçecek.

 Ayrıca, Doğu tarafında 9 KM. Güney tarfında ise 10 KM.Batı tarafında ise 20 KM. ‘de ki bölgelerde YPG güçleri ve IŞİD Militanları arasında çatışmalar haşen sürüyor.

 Kobani Kanton Başkanı Enver Müslüm ile yapılan görüşmede ise, Halkımız bize en az 1 ay müsaade versin.Bütün Kobani’ye bağlı köylerin özgürleştireceğiz.Türkiye’deki Kobanili aiellere sesleniyorum. Kobani’ye destek verin özellikle gençler olmak üzere olmaz ise olmazımız Kadın ve erkek savaşçılarımız Kobani Kantonuna katılmalarını istiyoruz.Bunun yanında da Mühendisler başta olmak üzere Kobani’yi yeniden yapılandırmada destek verecek her türlü branştaki yoldaşlarımıza sesleniyorum.Gelin el birliğiyle Kobani’yi yeniden inşaa edelim.”Dedi.

   

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star