Ana Sayfa Siyaset ERDOĞAN: BETER GÜNLER GELECEK

ERDOĞAN: BETER GÜNLER GELECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kanaat önderleriyle bir araya geldiği iftarda konuştu "Bunlar iyi günlerdir daha beter günler gelecektir" dedi

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2016 Cuma 04:24
ERDOĞAN: BETER GÜNLER GELECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teröre karşı amansız bir mücadele sürdüren Türkiye'ye sessiz kalanlar, şunu bilmeli dedik; bir gün bu terör bumerang gibi döner onları da vurur dedik. İşte buyurun. Daha da bulur. Eğer sen teröristlere yataklık yaparsan, mali destek verirsen, kapılarını açar onların paçavralarını AB'nin binasının duvarlarına asmaya kalkarsan, bilesin ki bunlar iyi günlerdir daha kötü günler gelecektir. Biz damdan düştük, görmediler" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kanaat önderleriyle bir araya geldiği iftarda konuştu. Terör operasyonlarının devam edeceğini belirten Erdoğan, "Allah'tan isimleri ve amaçları ne olursa olsun, tüm terör örgütlerini eylemlerinden, şerrinden, belasından ülkemizi ve milletimizi korumasını niyaz ediyorum. Etnik köken istismarı yapanları da, inanç istismarı yapanları da, dış güçler adına taşeronluk yapanları da Allah ıslah etsin. Hepsine Rabbim hak yolu göstersin. Şu mübarek günlerde kan döken, can alan, insanların hayatını zindana çeviren hiç kimsenin bu milletle, bu topraklarla, bu ülkeyle en küçük bir bağı, en küçük bir ilişkisi olamaz. Aynı şekilde hemen yanı başımızdaki Suriye'de ramazan ayında kan akıtan, katliamlar gerçekleştirenler yalnızca Müslümanların değil, topyekun insanlığın düşmanıdır. Mezhepçilik ve ırkçılığın arkasından terör gelir. Mezhepler dinimiz değil, yoldur. Asla teröre taviz veremeyiz. Teröristler kadar bizler gururlu, onurlu olmazsak onların karşısına dikilmezsek, bilesiniz ki bu ülkede büyük bir kırılma olur. Operasyonlarımız kararlılıkla devam ediyor, edecek. Yaşadığımız coğrafya özellikle de terör olaylarının yoğun olduğu bölgeler, 1400 yıldır semalarından ezan sesinineksik olmadığı İslam beldeleridir. Bu bölgelerde benim Kürt kardeşlerim İslam medeniyetinin yılmaz savunucuları olmuş geri adım atmamışlardır" diye konuştu.

 

'DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ MİSALİ BİR DEVLET YÖNETİMİNE RASTLAYAMAZSINIZ'

 

"Çok ciddi tehditlerle karşı karşıyayız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Bin yıllık kardeşliğimiz bozmaya çalışan oyun oynanıyor. Bu coğrafyada, son 600 yıldır hep aynı devletin çatısı altında yaşadık.Hiçbir asimilasyona, ayrımcılığa uğramadan. Kanımız kanımıza karışarak birlikte mücadele ettik. Kim der ki bu coğrafyada sömürgecilik izi vardır. Vallahi yalan söylüyorlar. Kim der ki, bu coğrafyada asimilasyon işareti vardır, vallahi iftira ediyordur. Kim der ki, ötekileştirme, ikinci sınıf, insan veya vatandaş muamelesi yapma ayıbı vardır …Sorunlar, sıkıntılar elbette yaşanmıştır. Her dönemde yaşanmıştır. Ama bu sıkıntıların hiçbiri bir meşrebe yönelik olmamıştır. Dünyanın hiçbir yerinde dikensiz gül bahçesi misali bir devlet yönetimine rastlayamazsınız."

 

'TERÖRİSTLERE YATAKLIK YAPARSAN, BUNLAR İYİ GÜNLERDİR DAHA BETER GÜNLER GELECEKTİR'

 

Terör ile mücadelede ortak tavır almanın önemine vurgu yapan Erdoğan, "İşte bugün Almanya'daolanları duydunuz. Fransa'nın ne halde olduğunu görüyorsunuz. Amerika'da olanlarıgördünüz. Dünya farklı bir geleceği doğru arayışın içinde yürüyor. Terörü savunmak mümkün mü? Ama hep, teröre karşı amansız bir mücadele sürdüren Türkiye'ye sessiz kalanlar, şunu bilmeli dedik; bir gün bu terör bumerang gibi döneronları da vurur dedik. İşte buyurun.Daha da bulur. Eğer sen teröristlere yataklık yaparsan, teröristleri vermen gereken yere vermezsen, onlara yataklık yaparsan, mali destek verirsen, kapılarını açar onların paçavralarını AB'nin binasının duvarlarına asmaya kalkarsan, bilesin ki bunlar iyi günlerdir daha kötü günler gelecektir. Daha beter günler gelecektir. Biz damdan düştük, görmediler" açıklamasında bulundu.

 

'DEVLET BÜTÜN BUNLARIN ARKASINI TAKİP EDEREK, BEDELİ ÖDETECEKTİR'

 

Teröre destek verdiği iddia edilen belediyeleri de eleştiren Erdoğan, "Çoğunuz Güneydoğu bölgemizde yaşıyorsunuz. Şu belediye hizmetlerinden memnun olmanız mümkün mü? Alt, üst yapısından memnun musunuz? Onlar eline geçen parayı 'Ben dağa nasıl ulaştırırım, Kandil'e nasıl ulaştırırım?' bunun gayreti içerisindeler. Ama bugünler onların iyi günleri, onu söyleyeyim. Bunların bedelini ödeyecekler ve devlet bütün bunların arkasını hassas bir şekilde takip ederek, bunlara gerekli olan bu bedeli ödetecektir. Çünkü tüyü bitmemiş yetimin hakkını, sen terör örgütlerine çeşitli hilelerle gönderemezsin. Örgütlerin tüm derdi Türkiye'yi zayıflatarak, mazlumlara destek vermesini engellemektir. Karanlık bir ittifak vardır. Karanlığın ardında yüzyıllardır gizli, açık sömürgecilik, kölelik vardır" diye konuştu.

 

DHA

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık