Ana Sayfa Siyaset Erdoğan, HDP'yi Yenikapı'ya Neden Davet Etmediğini Açıkladı

Erdoğan, HDP'yi Yenikapı'ya Neden Davet Etmediğini Açıkladı

Erdoğan, "Darbe ile terörü ayrı tutmam. PKK ile FETÖ'yü ayrı kefeye koymam. Böyle bir örgütle işbirliği yapanı davet etmem. Edersem, gazilere, şehitlere bunu anlatamam." dedi.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2016 Cumartesi 07:48
Erdoğan, HDP'yi Yenikapı'ya Neden Davet Etmediğini Açıkladı

Ankara'dan İstanbul'a gelen CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, bugün gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile yöneticilerini kabul etti.

GAZETECİLERLE BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı gazeteciler ve medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen buluşmada, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu.

 

HDP YENİKAPI'YA NEDEN DAVET EDİLMEDİ?

Erdoğan'la görüşen isimler arasında yer alan Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş,Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yarın herkesi saat 17.00'de Yenikapı'ya bekliyorum" dediğini aktardı. Ateş'in aktardığına göre, Erdoğan, HDP'nin Yenikapı'ya neden davet edilmediğini de açıkladı.

Erdoğan, "Darbe ile terörü ayrı tutmam. PKK ile FETÖ'yü ayrı kefeye koymam. Böyle bir örgütle işbirliği yapanı davet etmem. (HDP'yi) Davet edersem, gazilere, şehitlere bunu anlatamam." dedi.

 

 

 

kaynak: haberler.com

Watch video!
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star