Ana Sayfa Siyaset Erdoğan: İllegaliteye Asla Yer Olmayacak

Erdoğan: İllegaliteye Asla Yer Olmayacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde KCK operasyonlarına yönelik bazı kesimlerde rahatsızlıkların olduğunu ifade ederek, ''İllegaliteye asla ülkemizde yer olmayacak.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2012 Cumartesi 16:18
Erdoğan: İllegaliteye Asla Yer Olmayacak
Erdoğan, Kadıköy Ayrılık Çeşmesi İstasyonu'nda düzenlenen ''Marmaray'da ilk ray kaynağı töreni''nde yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

''Şu son günlerde bu KCK operasyonlarına yönelik bazı kesimlerde rahatsızlıkların olduğunu görüyoruz duyuyoruz. Ben sevgili milletime sesleniyorum. Ülkemin dört bir yanındaki sevgili milletime sesleniyorum. Hangi etnik unsurdan olursa olsun tüm vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu ülke, teröre bulaşan, terörün içinde olan teröre yataklık yapan kim olursa olsun, yasaları çiğneyen kim olursa olsun bütün bunlara karşı biz, güvenlik güçleri, yargının vermiş olduğu bütün kararlara uygun bir şekilde, hukukun çerçevesi içerisinde bu adımları atacağız, sümen altı etmeyeceğiz geçmişte olduğu gibi. İllegaliteye, asla ülkemizde yer olmayacak. Biz her şeyi yerin üstünde görmek istiyoruz. Eğer demokratik parlamenter sisteme inanıyorlarsa o zaman parlamentonun çatısı altında bu mücadele hukuk çerçevesi içerisinde yürümeli yürür, ama yer altından bu işleri götürmeye çalışırsanız o zaman tabii ki karşınızda bu ülkenin yargısını bulacaksınız tabii ki güvenlik güçlerini bulacaksınız.''

Bu mücadelede sonuna kadar kararlı bir şekilde yürümeye mecbur olduklarını belirten Başbakan Erdoğan, ''Milletimizin huzuru bunu gerektirmektedir, mutluluğu bunu gerektirmektedir. Bunun için de bu adımı atacağız ve ülkemizi en ideal noktada olduğu ekonomide büyümeyi en güzel şekilde yakaladığı bir dönemde bunu provoke etmeye de asla mücadele etmeyeceğiz'' şeklinde konuştu.

Erdoğan, münferit bazı hadiselerden yola çıkarak, o hadiseleri de olduğundan farklı yorumlayıp, Türkiye için karamsar senaryo üretenlerin, Türkiye için kaos senaryoları üretenlerin hayallerinin boşa çıkacağını söyleyerek, şöyle konuştu:

''Bakıyorsunuz bir tane fezlekeyle kahramanlık taslayanlar var. Halbuki hakkında 13 tane fezleke var. Sadece yargıya hakaretten ayrıca daha önce 3 tane fezleke var. Bundan önce niye böyle kahramanlık senaryoları ortaya koymuyordun, bağırıp çağırıyordun da şimdi bir fezleke ve bununla kahramanlık ortaya koyuyorsun- İdamdan bahsediyorsun, şundan bahsediyorsun, bundan bahsediyorsun... Ve bakıyorsunuz hemen kendi partilerinin içindeki sıkıntıyı 'acaba böyle bir senaryoyla toparlayabilir miyiz-' anlayışı ile sergilemeye, ortaya koymaya çalışıyorsunuz ve birileri de geliyor Meclis Başkanlığına yürüyor. Bu da çok komik. Herhalde bunların içinde hukuktan nasibini almış olan insan da yok. Yahu dokunulmazlığın kaldırılması ile alakalı hakkınızda bir fezleke olması lazım. Sizin hepinizin hakkında da fezleke mi var- Yok... Fezleke olmayanlar hangi dokunulmazlığın kaldırılmasını istiyor- Mesele ne- Mesele şu: Ondan sonra 'Silivri'de Tiyatro' diyor. Silivri'de tiyatro yok, tiyatro Ana Muhalefetin Grubunun içinde. Aramadığınız kadar şovmen var ve yaptıkları iş de şov. Bunu da milletimin bilmesi lazım.

Yargıda sorunlar mı var- 9 yıl boyunca çözerek geldik, bundan sonra da çözerek geleceğe yürüyeceğiz. Demokrasiye ilişkin eksikler mi var- 9 yıldır bu eksikleri tamamlayarak geldik, geleceğe de demokrasimizi mükemmelleştirerek ilerleyeceğiz. İleri demokrasi derken bunu kastediyoruz.''

Her şeyin mükemmel olduğu iddiasında hiç bir zaman olmadıklarını ifade eden Erdoğan, ''Biz pembe tablolar çizmiyoruz. Ama kararlılıkla, sabırla, cesaretle, mevcut aksaklıkları, eksikleri tamamlıyor, adım adım geleceğe, adım adım 2023'e yürüyoruz'' dedi.

Bugüne kadar dönüşmediklerini, ama milletin iradesi doğrultusunda dönüştürdüklerini belirten Erdoğan, bundan sonra da milletin çizdiği istikamet doğrultusunda dönüştürmeye devam edeceklerini vurguladı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star