Ana Sayfa Siyaset ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NU KABUL ETTİ

ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NU KABUL ETTİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2012 Çarşamba 18:09
ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NU KABUL ETTİ
AK Parti Genel Merkezi'ndeki görüşmeye, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Sezgin Tanrıkulu katıldı.
Görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü.


Ömer Çelik: CHP'nin girişimi memnuniyetle karşılandı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, ''CHP'nin bu girişimi, bu meseleye katkı sağlamak üzere elini taşın altına sokması Sayın Başbakanımız ve partimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır'' dedi.


Çelik, ''Şu aşamada Meclis'teki iki muhalefet partisini bu yöntemle ilgili olarak ikna etme görevi düşmektedir. Eğer bu mutabakat sağlanırsa, Meclis'teki bütün muhalefet partileri bunun üzerine mutabık olurlarsa Sayın Başbakanımız, Genel Başkanımız ilk olarak bu komisyonun kurulmasına (Toplumsal Mutabakat Komisyonu) destek vermektedir'' diye konuştu.

Ömer Çelik, Toplumsal Mutabakat Komisyonu'nun hayata geçmemesi durumunda, ''Yine de CHP'nin bu girişimi memnuniyetle karşılandığı için CHP ile AK Parti arasında bugün Sayın Genel Başkanların görüşmesine katılan heyetlerden oluşacak bir istişari heyetin bu görüşmeleri sürdürebileceği, bu çalışmaları yapabileceği, tabii bu Meclis komisyonu dışında bir mekanizma olacaktır, Genel Başkanımız,Başbakanımız tarafından önerilmiştir'' dedi.


Uludere önerisi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu da Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, MHP'nin sürece katılması gerekliliğinin altının çizildiğini söyledi.

Loğoğlu, Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'a ''Siyasi atmosferi daha da yumuşatmak adına Uludere'ye birlikte gidebilecekleri'' önerisinde bulunduğunu ifade etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star