Ana Sayfa Siyaset Erdoğan: Öğrenci Bursu 255 Lira Olacak (Video)

Erdoğan: Öğrenci Bursu 255 Lira Olacak (Video)

Başbakan Erdoğan Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada öğrenci burslarında artış olacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2011 Çarşamba 18:11
Erdoğan: Öğrenci Bursu 255 Lira Olacak (Video)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Sempozyumu'nda konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Bu binanın Ziraat Mektebi Alisi olduğu günlerde büyük şair, iman ve aksiyon adamı Mehmet Akif Ersoy bu mektepte okudu ve burada öğretmenlik yaptı. Bu mekanın tarihi misyonuna ve merhum Akif'in hatırasına hürmeten bugün bir vakıf üniversitesi olarak açılmış olması önemli bir adımdır. Bu üniversite çatısı altında Mehmet Akif adına bir sempozyum düzenlenerek bu açılış yapılmasını da son derece anlamlı buluyorum. 

Büyük bir millete mensup olmanın izzetini ruhunda yaşamıştır bu ülkede. Bütün kavimler, bütün inançlar yüz yıllar boyu birarada, birbirinin hukukunu çiğnemeden yaşamıştır, Türk'üyle, Kürt'üyle, Arnavut'u, Gürcü'sü ile. peki bugün ne oluyor bize? Demek ki birileri milli birliğimizi, beraberliğimizi yok etmeye çalışıyor, birlik ve beraberliğimize kastedenlerin bu milletten olmaları mümkün değildir. Onun için bu ülkenin Türkiye'nin İstiklal Marşı'nı kendisi İstanbul'da doğan babası Kosova'da olan Mehmet Akif yazmıştır. 

'Bizim hiç kimseden bir eksiğimiz yok, kimseye hayranlık duyacak değiliz' demeniz lazım. Kimsenin güdümünde olmadık, olmayacağız. Gençlerimiz tam bir özgüvenle yetişmeli ve aydınlık yarınlara beraber koşmalıyız. Az önce İstanbul Üniversitesi'nin açılışında da söyledim. Gelişmiş ülkeler Afrika'ya elini uzatmıyor. Bak gelişmekte olan Türkiye Somali'ye elini bir uzattı pir uzattı. 

9 yıl önce Türkiye uçurumun ucundaydı şimdi nerede? Bu başarıyı demokratik istikrar ile sağladık, bu başarıyı milletimizle beraber elde ettik. Buradan ileriye milletimize layık yeni bir Anayasa ve hukuk düzeni ile gideceğiz. Türkiye'nin bu büyüme iradesi bütün dost ve kardeş, akraba halklar tarafından büyük bir ilgiyle izleniyor. Biz bu bölgede barışın, huzurun teminatıyız. Bölgesel adaletsizlikler ve ayrımcılığın hertürlüsü bizim iktidarımızda tarih oldu, bu memleketin bütün çocukları bu topraklarda ev, hak sahibidir. Türkü, Kürtü, Boşnağı, Romanı aklınıza ne geliyorsa bu ülkede ev sahibidir bu olaya böyle bakalım. 

Hiç bir gencin haksız rekabete maruz kalmasını istemiyoruz. Geçen yıl 240 lira burs verdik, bu sene 255 lira burs vereceğiz. Devlete müracat eden hiçbir üniversite lisans öğrencisini biz kapıdan çevirmiyoruz, çevirmeyeceğiz."
Haberin Videosu 'Başbakan Erdoğan Öğrencilere Seslendi' Adlı Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık