Ana Sayfa Dünya “ERDOĞAN, PARİS’TE PUTİN’LE GÖRÜŞMEYİ TALEP ETTİ”

“ERDOĞAN, PARİS’TE PUTİN’LE GÖRÜŞMEYİ TALEP ETTİ”

Kremlin’den yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Kasım’da Paris’te Putin’le görüşmeyi talep etti,” denildi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının ise görüşmenin ‘ihtimal dahilinde’ olduğunu söylediği bildirildi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 13:55
“ERDOĞAN, PARİS’TE PUTİN’LE GÖRÜŞMEYİ TALEP ETTİ”

Türkiye’nin Rusya’ya ait uçağı düşürmesinin ardından iki ülke arasında kriz derinleşirken, liderlerin görüşüp görüşmeyeceği tartışmaları da sürüyor.

Dün, Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında, 30 Kasım’da Paris’te düzenlenecek olan İklim Zirvesi’nde bir görüşme gerçekleştireceği söylenirken, gerçekleşmesi planlanan görüşmeyle ilgili Kremlin’den açıklama geldi.

Kremlin’den yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Kasım’da Paris’te Putin’le görüşmeyi talep etti,” denildi.

‘Görüşme ihtimal dahilinde’

Öte yandan Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberinde; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in, Paris’teki İklim Zirvesi’nde ikili görüşme gerçekleştirmelerinin ‘ihtimal dahilinde’ bulunduğunu ancak ‘an itibariyle saati belirlenmiş bir ikili görüşmenin söz konusu olmadığını’ bildirdi.

Haberde; Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgi referans verilerek, Erdoğan’ın olayın yaşandığı gün Putin ile telefonda görüşme talebinde bulunduğu, ancak Kremlin’den bir geri dönüş olmadığı belirtildi.

 

İmctv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık