Ana Sayfa Urfa Haberleri Erdoğan Şanlıurfa'da Toplu Açılışlarda Konuştu

Erdoğan Şanlıurfa'da Toplu Açılışlarda Konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "130 milyon liralık yatırımla Şanlıurfa'ya kazandırdığımız 25 tesisi hizmete açıyoruz."

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2012 Cumartesi 09:20
Erdoğan Şanlıurfa'da Toplu Açılışlarda Konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "130 milyon liralık yatırımla Şanlıurfa'ya kazandırdığımız 25 tesisi hizmete açıyoruz. Biz bu millete aşığız, biz bu milletin dertlisiyiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, toplu açılışta yaptığı konuşmada, "Açtığın eğitim yuvalarımızın öğrenci, öğretmen ve velileri 4+4+4 eğitim sistemi bir değişim ve dönüşümün hayırlı olmasını diliyorum. Bu ülkede bize zenci muamelesi yapıldı. 3 Kasım seçiminden sonra önümüze engeller çıkarıldı. Cumhurbaşkanı seçtirmemek istediler, partimizi kapatmak istediler. Siyasi hayatımız boyunca karşılaştığımız tüm engellere rağmen biz şiddete başvurmadık, şiddeti bir metot olarak benimsemedik. Biz yasaların dışına çıkmadık. Çünkü milletimize inanıyorduk, biz Hakk'a inanıyorduk. Muhtar bile olamaz dedikleri insan başbakan oldu. Millet önümüzü açtı. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz dedik. Bizler için diktatör gibi saçma sapan yakıştırmalar yapıyorlar. Aynaya baksınlar. Biz milletimize hizmet yarışında varız. Bunu milletim iyi gördüğü için 3 Kasım 2002'den beri bizlere artırarak görev veriyor. Sevgi dil ile olmaz gönülden olur" dedi.

Terör Örgütü Silahları Gömsün, Varsa Kalbiyle Fikriyle Konuşsun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'dan bölge insanı ve BDP'ye açık çağrıda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'dan bölge insanı ve Bdp'ye açık çağrıda bulundu. Erdoğan, "Artık şiddet sussun, siyaset konuşsun. Artık silahlar sussun, fikirler, düşünceler konuşsun. Artık terör örgütü elini tetikten çeksin, silahları gömsün. Eğer varsa kalbiyle, yüreğiyle, eğer varsa fikriyle konuşsun." dedi.

Şanlıurfa'da 36 tesisin açılışı için katıldığı törende konuşan Erdoğan, terör örgütünün güvenlik güçlerine uyguladığı şiddetin haklı gerekçesinin olmadığını söyledi. Bölge insanı ve Bdp'ye açık çağrıda bulunduğunu dile getiren Erdoğan,"Artık şiddet sussun. Artık siyaset konuşsun. artık silahlar sussun, fikirler düşünceler konuşsun. Artık terör örgütü elini tetikten çeksin, silahları gömsün. Eğer varsa, kalbiyle yüreğiyle, eğer varsa fikriyle konuşsun. Bizim askerimize, polisimize, bu bölgenin insanlarına karşı tetik çeken bir örgüt hiçbir hakkın savunucusu olamaz." diye konuştu.

Türk, Kürt, Arap, Zaza, Roman, Boşnak bütün vatandaşlara hizmet götürdüklerini, daha iyisini de götüreceklerini kaydeden Erdoğan, Büyükşehir Yasası'na da değindi. Şanlıurfa'nın da büyükşehir olduğunu hatırlatan Erdoğan, anamuhalefetin yasayla ilgili tepkilerini hatırlattı. Partilerin hepsinin büyükşehir çalışmalarına karşı çıktığının altını çizen Erdoğan, bu işin içinden geldiğini anımsattı. Mülki sınırların şehrin tamamına aynı hizmetin gitmesi için büyükşehir sınırları yapıldığını anlatan bunun ilk uygulamasını İstanbul'da ve Kocaeli'de yaptıklarını, başarılı netice aldıklarını ifade etti. Şimdi 16 tane büyükşehir belediyesine 13 tane de ilave edildiğini belirten Erdoğan, sayının 29'a çıktığını, bunun daTürkiye'nin yüzde 85'ine bu anlayışla hizmet verecekleri anlamına geldiğini ifade etti. Köy ve mezraların eskisi gibi kalmayacağını aktaran Erdoğan, Şanlıurfa'nın da 2014'ten sonra 5 yıl içinde daha başka birŞanlıurfa olacağının altını çizdi. Hizmet gitmeyen köyler ve ilçelerin daha fazla ayağa kalkacağını savunan Erdoğan, çöplerin nehir kenarlarında depolanmayacağını vurguladı.

GAP Projesi'nin burada farklı bir noktaya geldiğinin de altını çizen Erdoğan, 30 Eylül'de yaptığı 'beyaz sayfa' çağrısını yineledi. 'Gelin beyaz sayfa açalım' diyen Erdoğan, bütün etnik kökenlere çağrı yaparak, şöyle konuştu: "Bu beyaz sayfa kardeşlik sayfası olsun. Kardeşliğimizi daha da yüceltelim. Mevcut sorunların üzerine beraber gidelim. Sorunları beraber çözelim dedik. Şanlıurfa'dan yineliyorum. Bölgedeki kardeşim, bu terör örgütüyle, örgütün yedeğinde siyaset yapan partiyle arana duvarı çek. Kardeşlerimizin sömürülmesine müsaade etme. Bu ülkeye, bu millete kasteden terör örgütüyle aranıza mesafe koyun. Hiçbir ortak değeri, inancı yok. Maneviyat denilen bir şey yok bunlarda. İnanıyorum ki bu mesafe konulduğunda biz de süratle mesafe alırız. 15-16 yaşında çocukları, kızları dağa götüren, onlara zulmeden, onları ölüm robotuna çevirenlerle aramıza duvar koyalım. Bizim derdimiz bu."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hükümetlerimiz döneminde tarım, gıda, içecek ve tütün sektörlerinde yapılan tüm uluslararası yatırımların tutarı 10 milyar lira seviyesinde" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hükümetlerimiz döneminde tarım, gıda, içecek ve tütün sektörlerinde yapılan tüm uluslararası yatırımların tutarı 10 milyar lira seviyesinde" dedi.

 

"GAP için tahsis ettiğimiz kaynakların ve verdiğimiz emeklerin karşılığını görmeye başladığımızı memnuniyetle ifade ediyorum."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "GAP için tahsis ettiğimiz kaynakların ve verdiğimiz emeklerin karşılığını görmeye başladığımızı memnuniyetle ifade ediyorum. Bölgeden yapılan ihracat yaklaşık 10 kat artarak 7 milyar liraya ulaştı. İşsizlik, yüzde 17'den yüzde 11'e geriledi" dedi.

miras hukukuna ilişkin kanuni düzenlemeyle arazi toplulaştırmasından, GAP bölgesinde bir buçuk milyona yakın vatandaşın faydalanacağını bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, miras hukukuna ilişkin kanuni düzenlemeyle arazi toplulaştırmasından, GAP bölgesinde bir buçuk milyona yakın vatandaşın faydalanacağını bildirdi.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık