Ana Sayfa Urfa Haberleri ERDOĞAN SIĞINMACILARA ZİYARET

ERDOĞAN SIĞINMACILARA ZİYARET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukları Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak, TÜRGEV yöneticileri ile birlikte IŞİD saldırısından kaçarak Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi Aligör Mahallesi'nde bulunan YİBO’ya yerleşen Kobanili sığınmacıların barındığı çadır kentti ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2014 Pazartesi 11:33
ERDOĞAN SIĞINMACILARA ZİYARET

Burada sığınmacılara yönelik yapılan çalışmalara ilişkin bilgi alan Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak'ın yer aldığı heyet, ardından beraberinde getirdikleri yardım malzemelerini dağıttı.

Türkiye'nin her zaman zulme uğramış insanların yanında olduğunu ve Suruç'ta da Suriyeli sığınmacılara verilen desteğin bunun en açık örneğini oluşturduğunu vurgulayan TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, "Çok kısa sürede çok iyi şeyler yapılmış, inşallah daha da iyi olacaktır Diyerek şunları belirtti.

TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın ise sığınmacılara yardım eli uzatmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek şunları söyledi:

Yoğun güvenlik önlemi altında gerçekleştirilen ziyarette Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak, tercüman aracılığıyla Kobani'den gelen sığınmacılar ile sohbet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık