Ana Sayfa Urfa Haberleri ERDOĞAN, TÜRGEV YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ERDOĞAN, TÜRGEV YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile kızı Esra Albayrak, TÜRGEV yöneticileriyle birlikte Şanlıurfa'ya geldi.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2014 Pazar 15:07
ERDOĞAN, TÜRGEV YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

IŞİD'in saldırısının ardından Kobani'den kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin barındığı Suruç'taki YİBO'da kalan sığınmacıları ziyaret etmek için geldikleri belirtilen Bilal Erdoğan, kardeşi Esra Albayrak ve TÜRGEV yöneticileri ile birlikte ilk olarak Balıklıgöl Platosunu dolaştı. Hazreti İbrahim'in doğduğuna inanılan mağaranın bulunduğu Dergah Camii'ni ziyaret eden Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak'a çevredekiler yoğun ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukları, kendilerine ilgi gösteren vatandaşların isteğini kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyarette Erdoğan ve Albayrak'a eşlik eden TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın, Kobani'den kaçan Suriyelileri ziyaret etmek için Şanlıurfa'ya geldiklerini belirterek, şöyle dedi:

"Vakıf yöneticilerimiz ve genel kurul üyelerimizle birlikte Şanlıurfa'ya geldik. Amacımız burada Kobani'deki çatışma sebebiyle Türkiye'ye sığınmış olan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve varsa ihtiyaçlarını gidermek için gelmiş bulunuyoruz."

TÜRGEV yönetim kurulu üyesi olan Bilal Erdoğan ise Suriyelilere yardım eli uzatmak istediklerini belirterek, "Hem buraları ziyaret etmiş olmak, hem de buradaki ihtiyaç sahibi her kesimden gelmiş ve gelmek zorunda kalan burada yaşayan insanlara bir yardım eli uzatmak için buradayız. Hayırlara vesile olur inşallah" diye konuştu.

Bilal Erdoğan kız kardeşi Esra Albayrak ve TÜRGEV yöneticileri ile birlikte öğle yemeği yedikten sonra Suriyeli sığınmacıları ziyaret etmek üzere Suruç'a gidecek.

HABER: UMUT DELİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star