Ana Sayfa Dünya ERDOĞAN'DAN AYDINLARA İMZA ELEŞTİRİSİ

ERDOĞAN'DAN AYDINLARA İMZA ELEŞTİRİSİ

İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, içlerinde Baskın Oran, Hasan Cemal, Murat Belge, Oya Baydar gibi isimlerin olduğu bildiriye imza veren 200 kişiyi yaylım ateşine tuttu.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2016 Cuma 16:55
ERDOĞAN'DAN AYDINLARA İMZA ELEŞTİRİSİ

 İstanbul’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, içlerinde Baskın Oran, Hasan Cemal , Murat Belge, Oya Baydar gibi isimlerin olduğu bildiriye imza veren 200 kişiyi yaylım ateşine tuttu.

‘Barış için Akademisyenler’i, ‘aydın müsveddesi’, ‘cahil’, ‘karanlık’diye niteleyen Erdoğan, yeni bildirinin imzacılarını da, “Türkiye’den aydın müsveddesi diye geçinenler çıktı, yine bunlar şimdi onların yanında yer alıyor. Bunlara benim milletimin tepkisi olması lazım. Herhangi bir yerden profesörlük almış diye aydın olacak diye bir şey yok” diye eleştirdi.

Ekranları başında kendisini izleyenlere seslendiğini söyleyen Erdoğan şöyle devam etti: “Bütün teslimiyetim milletime yöneliktir. Bu adamların hiçbirinin bu ülkede dikili bir taşı yoktur. İşte o yetiştirdikleriniz bu ülkede bunları yapıyor. Siz ellerine silah verdiniz, üniversitelerimizi kan gölüne çevirdiniz. Aynısını şimdi yapamadığınız için kuduruyorsunuz, çıldırıyorsunuz.” kaynak: radikal.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star