Ana Sayfa Siyaset Erdoğan'ın 12-0 İstediği İl

Erdoğan'ın 12-0 İstediği İl

Erdoğan, Partisince Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde Gazianteplilere çağrıda bulundu.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 15:07
Erdoğan'ın 12-0 İstediği İl
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Gelin Pazar günü şu CHP'ye sandıkta bir demokrasi dersi verelim diyorum. Gümbür gümbür gelin 12'de 12 yapalım. Gaziantep, gaziliğine, şanına yeni bir şan katsın istiyorum. Gaziantep bunu yapar mı? İnanın yapar" dedi.

Erdoğan, partisince Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmasına başlarken, Gazianteplileri en kalbi duygularıyla selamladı, meydanda bulunan coşkulu kalabalığa ve ilçelerde yaşayan tüm kardeşlerine selamlarını sevgilerini yolladı.

Erdoğan, şunları söyledi:

"Şehitler diyarı Gaziantep'in tüm kahraman şehitlerini selamlıyorum, Allah'ın rahmeti üzerlerine olsun diyorum. Gaziantep'in tüm yiğit gazilerini selamlıyorum, vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Şunu açık açık söylüyorum; her zaman gurur duydum. Gaziantep'i tüm Türkiye'ye örnek olarak gösteriyorum. Tüm Ortadoğu'ya, dünyaya örnek olarak gösterdim. Eğer bir kardeşlik şehri görmek isteyen varsa, bir dayanışma şehri bir hoşgörü şehri görmek isteyen varsa, bir şehrin kendi imkanları ile nasıl büyüdüğünü nasıl ürettiğini nasıl çalıştığını görmek isteyen varsa Gaziantep'e gelsin diyorum. Tarih, medeniyet, kültür, sanayi ve ticaret görmek isteyen işte Gaziantep burada, Gaziantep'e gelsin diyorum. Bunların hepsinin de bir arada ahenk içinde nasıl yürütülebileceğini eğer anlamak, görmek isteyen varsa Gaziantep'e gelsin. Sevgili kardeşlerim, sevgili Gaziantepliler sizi tüm Türkiye gıpta ile izliyor, sizi 80 vilayet gıpta ile izliyor. Şundan emin olun Halep, Şam, Beyrut, Amman, Bağdat, Kahire sizi gıpta ile izliyor. Bölgedeki her şehir bir Gaziantep olmak istiyor. Bize, 74 milyonun her birine bu gururu yaşattığınız için sizlere bir kez daha şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. Sağduyunuz, hoşgörünüz, misafirperverliğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Ürettiğiniz, ihracat ettiğiniz, Gaziantep'i büyüttüğünüz, Türkiye'yi büyüttüğünüz için sizlere teşekkür ediyorum. Başım gözüm üstüne Gaziantep. "

Gaziantep'i kardeşliğin bu hale getirdiğini, dayanışma birlik ve beraberliğin bugünlere taşıdığını vurgulayan Erdoğan, 81 vilayetin tamamının Gaziantep'te beraber, kardeşçe yaşadığını ifada etti. Erdoğan, "Burada kimse kimsenin etnik kökenine bakmıyor, burada kimse kimsenin diline bakmıyor, burada kimse kimsenin inancı ile mezhebi ile ilgilenmiyor. Gaziantep Türkü ile Kürdü ile Zazası ile Arabı ile ve tüm diğer unsurları ile kader birliği yapıyor. İşte Gaziantep bunun için önemli. Burada huzur olduğu için kalkınma var, yatırım var. Eğer terör olsa buraya yatırım gelir mi?" şeklinde konuştu.

Meydanda bulunanların "kıskananlar çatlasın" diye bağırması üzerine Erdoğan, "Çatlasın mı?" diye sordu ve ardından "Çatlamasın be... Çatlamasın. Onları da yanımıza alalım, onlar da bizimle beraber olsun" dedi.

-"CHP'YE SANDIKTA DEMOKRASİ DERSİ VERELİM"-

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sevgili kardeşlerim biz sizin hayır dualarınız ile bu yola çıktık. Sizin emanetinizi taşımanın ne büyük bir sorumluluk olduğunu biz biliyoruz. Bizim üzerimizde Karşıyaka'nın, Hacıbaba'nın, Çıksorut'un, Perilikaya'nın, Ünaldı'nın, Hoşgör'ün emaneti var. Vatan Mahallesi'nin, Mevlana Mahallesi'nin, Rahmet Deresi'nin, Ocaklar'ın, Umut Mahallesi'nin, Gazikent'in, Üçoklar'ın, Aydınlar Mahallesi'nin emaneti var. Bizim üzerimizde yoksul halk çocuklarının emaneti var. Bizim üzerimizde gece boyunca bizlere hayır duası eden o ninelerimizin, dedelerimizin, hanım kardeşlerimizin emaneti var. Üzerimizde nasıl bir sorumluluk olduğunu biz gayet iyi biliyoruz. Gaziantep'in dili olsa konuşsa... Gaziantep'e gelip de Gaziantep'in arka sokaklarında benim boyumla içeri zor girdiğim konutlar var. Oralara girdim, gördüm ve bir odada 5 çocukla beraber yaşayan anneyi gördüm. Değerli kardeşlerim ama hemen biz elimizi uzattık. Kılıçdaroğlu gibi istismarını yapmadık. Çünkü biz hizmet siyaseti yapıyoruz, eser siyaseti yapıyoruz ama onlar istismar siyaseti yapıyor.

Gelin Pazar günü şu CHP'ye sandıkta bir demokrasi dersi verelim diyorum. Gümbür gümbür gelin 12'de 12 yapalım. Gaziantep, gaziliğine, şanına yeni bir şan katsın istiyorum. Gaziantep bunu yapar mı? İnanın yapar. Gaziantep'te ben bu yüreği görüyorum, gözlerinizde bu ışığı görüyorum. Siz bunu yaparsınız, size inanıyorum. Ama 48 saat durmayacağız. Ev ev dolaşacağız, kapı kapı dolaşacağız, telefonlarımızla konuşacağız. ve ben de Pazar akşamı Gaziantep'i Ankara Genel Merkez'den arayacağım, 'Ne oldu? 12'de 12 oldu mu' diye soracağım. Gaziantep her zaman yanımızda oldu, her zaman bizimle oldu. İstiyorum ki ustalık döneminde bizi daha da güçlendirsin. Siz zanaatkarları seversiniz, öyleyse bu ustalarınıza gelin sahip çıkın. 2023'e Türkiye'yi farklı hazırlayalım. "

-"OY NAMUSTUR"-

KÖYDES ile yolu olmayan köy kalmayacağını, ulaşımda da Gaziray Projeleri bulunduğunu belirten Erdoğan, Gaziantep'in daha modern bir konuma geleceğini söyledi.

Erdoğan, "Demiryolu hattı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Gaziray hayata geçiriliyor. OSB'den başlayıp, Küçük Sanayi Bölgesi'ne kadar uzanan 22 kilometrelik bir banliyö hattı yapacağız. Gaziantep-Nurdağı yüksek standartlı yeni demir yolu projesi Bahçe-Nurdağ projesi ve Osmaniye-Adana ikinci demir yolu hattı yapım projelerini başlattık. Gaziantep-Çobanbey-Halep Sınır Ticareti Hattı ve hızlı tren projesi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. İlk geldiğimizde havaalanı trafiği 272 bindi, 2010'da 1 milyon 42 bin. Tarımda, 2002 yılında MHP 29 trilyon vermişti. Biz, 2010 yılında ise 66 trilyon verdik. İktidarımız döneminde toplam 541 trilyon tarımsal destek verdik. 34 trilyon hayvancılık desteği verdik" dedi.

Başbakan Erdoğan, Gaziantep'e 30 bin kişilik stat inşa ettiklerini ifade ederek, hem Gaziantepspor'un hem de Bank Asya'daki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Türk futboluna ciddi katkıları olduğunu vurguladı.

Erdoğan sözlerine şöyle tamamladı:

"Şarkımıza hazır mıyız? Elleri göreyim. Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi dinlediğim tüm şarkılarda, bize her şey sizi hatırlatıyor. Bize her şey sizi hatırlatıyor. Bize her şey sizi hatırlatıyor. Gününüz kutlu olsun. 12 Haziran Türkiyemiz için Gaziantep'imiz için milletimiz için Gaziantepliler için yeni anayasamız için ileri demokrasi için temel hak ve özgürlükler için inşallah aydınlık yarınlara vesile olsun. Sizleri bu duygularla kutluyorum. Fakat 48 saat var, durmadan, usanmadan çalışmaya devam mı? Evet mi? Oy pusulasının başında AK Parti var. Kardeşler, oy namustur, oy bir değerdir. Ekonomide bir kaide var; yatırım fizibil olan araziye yapılır. Böyle bu ülkede hiç bir iddiası olmayan, dün ne yaptı ki bugün ne yapacak diye ortada olan kişilere, partilere oylarımızı vererek zayi etmeyelim. Gücümüze güç katalım, 12-0 ile yolumuza devam edelim. "

-MİTİNGDEN NOTLAR-

Başbakan Erdoğan'ın konuşması sık sık, "Türkiye Seninle Gurur Duyuyor" sloganları ile kesildi. Mitin alanında bulunan ve üzerinde, "Gaziantep Zanaatkar, Sen Usta" pankartı dikkat çekti.

Aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlara gül suyu serpildi. Başbakana Gaziantepspor'un kaşkolu takıldı. Bu arada Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte seçim şarkısı söyledi. Miting alanında kaybolan çocuklar için kadınlara bir yer ayrıldı. Alilere buraya geldi.

"Sevdamız Millet Dedik, 2023'e Söz Verdik", "Gaziantepli Sana Hasta, Hoş Geldiniz Büyük Usta" pankartları ve miting alanında özellikle kadınların çok olması dikkat çekti. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık