Ana Sayfa Siyaset "ERDOĞAN'IN GÜLEN'E ÇAĞRISI MEYDAN OKUMADIR"

"ERDOĞAN'IN GÜLEN'E ÇAĞRISI MEYDAN OKUMADIR"

CHP Aydın İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fethullah Gülen'e 'Türkiye'ye dön' çağrısını meydan okuma olarak değerlendirdi

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2012 Pazar 23:18
Aydın Anemon Otel’de yapılacak olan CHP Genel Merkez Danışmanı Ertuğrul Yamen ve Pınar Çınarcık’ın düğününe katılmak için Aydın’a gelen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Aydın İl Başkanı Avukat Barkan Kalınomuz’u ve partilileri ziyaret etti.

Ziyarette basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gürsel Tekin, Fethullah Gülen’in Türkiye’ye dönmesi ile ilgili bir soruya, "Biz bu konuda söyleyeceklerimiz söyledik. Tabi uzun süredir sayın Başbakanla sayın Gülen arasında kavganın olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Bu politik bir çıkıştır ve sayın Başbakanın sayın Gülen’e çağrısı bana göre meydan okumadır. Anlamını, Başbakana sorun o size tercüme eder" diyerek yanıtladı. Terör Örgütü PKK’nin lideri Abdullah Öcalan’ın cezasının ev hapsine dönüştürülmesi ile ilgili soruya da, "Abdullah Öcalan’ın ev hapsini Bülent Arınç’a sorun. CHP’nin görüşü değildir. Arınç’ın görüşüdür" diyerek cevap verdi.

"AKP 3 Y’nin hesabını versin"

AKP iktidarının 80 yıllık CHP’yi sorgulayamayacağını söyleyen Gürsel Tekin, "Bunlar 10 yıl önce gelirken ‘üç Y’ ile geldiler. ‘Yoksulluğu, yolsuzluğu bitireceğiz, yasakları kaldıracağız’ dediler. 80 yıllık tarihimizi sorguluyorsunuz kaldı ki CHP’nin sorgulanacak hiçbir şeyi yoktur. Her siyasi yaşamda iyiler ve kötüler vardır. Ama CHP’nin tarihinde hiçbir kara leke yoktur. AKP ‘üç Y’ ile başladı. Toplumda buna itibar etti. Dediler ki ‘biz yolsuzluğu bitireceğiz’ Yolsuzluk bitti mi size soruyorum? Bitti diyen bir iktidar yetkilisi varsa gelsin karşıma. ‘Yasakları kaldıracağız’ dediler. Türkiye en yasaklı dönemini yaşıyor. 12 Eylül dönemi dahil olmak üzere, 12 Eylül dönemini yaşayan bir insan olarak söylüyorum. 12 Eylül döneminde bile köşe yazarları ve gazeteciler kendilerini rahatlıkla ifade edebiliyorlardı. Üçüncüsü yoksulluğu bitireceklerdi. 40 milyon yoksulun hayatı değişti mi hiç? 10 yıllık iktidarınızda ‘üç Y’ ile değişen ne var bana onu söylesinler" diye konuştu.


Kaynak:
bursaport.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz HDP'den terör saldırısına kınama

HDP'den terör saldırısına kınama

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star