Ana Sayfa Urfa Haberleri ERKEKLER KADINLARDAN DAHA MUTLU

ERKEKLER KADINLARDAN DAHA MUTLU

Türkiye'de erkekler kadınlara, çalışanlar emekli ve işsizlere, göre daha mutlu görünüyor.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2012 Salı 08:12
ERKEKLER KADINLARDAN DAHA MUTLU
Barem Research, dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu kapsayan 58 ülkede yaptığı WIN/GIA ''Global Mutluluk Barometresi'' araştırmasının Türkiye halkasını gerçekleştirdi.
Türkiye'den 1031 kişi olmak üzere 58 ülkede 52 bin 913 kişi ile yüz yüze, telefonla veya online görüşme yapılarak gerçekleştirilen araştırma, ekonomiye ilişkin umutsuzlukların, yeni yılda mutluluk duygusunu azaltmadığını gösteriyor. Bireylere mutlu veya mutsuz olup olmadıkları sorulduğunda, global net mutluluğun yüzde 40 olduğu görülüyor.
Araştırmanın Türkiye ayağına bakıldığında ise Türkiye'de yaşayanlar mutsuz değil ama dünya ortalamasına göre daha az mutlu görünüyor.
Global ekonomi liginde basamakları hızla tırmanmaya çalışan bir ülke olan Türkiye'nin bu durumu ekonomiden umutlu olunmasını sağlıyor, ancak yarattığı stres aynı zamanda çok sayıda mutsuz insan yaratıyor.
Türkiye'de erkekler kadınlara, çalışanlar emekli ve işsizlere, üst sosyoekonomik statü gruplarındaki insanlar alt sosyoekonomik statüdeki gruplara göre daha mutlu görünüyor.
WIN-Gallup International Başkanı Jean-Marc Leger de araştırmaya ilişkin değerlendirmesinde 2012'nin başında elde edilen temel bulguların güven verici olduğunu belirtti.
Ekonomik karamsarlığın, insanın mutlu olma arzusunu baskılayamadığını söyleyen Leger, global düzeyde, net mutluluğun, ezici bir çoğunlukla pozitif göründüğünü kaydetti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık