Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset Eroğlu ve Çelik Şanlıurfa'da

Eroğlu ve Çelik Şanlıurfa'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 12 adet tesisin temel atma töreni için Şanlıurfa’ya geldi.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2017 Salı 19:38
Eroğlu ve Çelik Şanlıurfa'da

Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Faruk Çelik, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve  Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından  Şanlıurfa'da inşa edilecek 764 milyon lira yatırım bedelli 12 adet tesisin temel atma töreni için  Şanlıurfa'ya geldi. Tören öncesi  Şanlıurfa Valiliğine geçen  Bakan Eroğlu ve Çelik'i Vali  Güngör Azim Tuna ve yardımcıları kapıda karşıladı.

Valilik makamına geçen  Bakan Çelik ve  Bakan Eroğlu'na Vali  Güngör Azim Tuna tarafından tablo hediye edildi. Vali  Güngör Azim Tuna, Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu'na  Balıklıgöl yağlı boya tablosu hediye ederken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Faruk Çelik'e ise kendisine ait yağlı boya portresi hediye etti.

Şanlıurfa ziyaretinin detayları hakkında bir açıklama yapan  Bakan Çelik, " Şanlıurfa peygamberler şehri ama  Şanlıurfa tarih şehri, turizm şehri, en önemlisi tarım şehri. Dolayısıyla bakanımızın ilgi alanıyla özellikle bu şehrin milletvekili olarak benim Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak ikimizin ilgi alanlarının bu şehrin çok anlamlı ve önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bakanımızın bu günkü ziyaretleri inşallah bu güne kadar tarım alanında, orman alanında ve bir çok alanda kat edilen mesafelere yenilerini ilave etme adına son derece önemli" dedi.

Şanlıurfa'da birçok projeyi hayata geçireceklerini dile getiren  Bakan Eroğlu ise, "Gelirken heybemiz dolu geldik. Yani belki  Şanlıurfa tarihinde bu gün bir milat olarak hatırlanacaktır çünkü çok büyük yatırımlar var.  Şanlıurfa bizim içim çok önemli. GAP'ın merkezi. Yani burası dünyayı doyuracak olan bir gıda üretim merkezi. Dolayısıyla biz hükümet olarak  Şanlıurfa'ya çok büyük önem veriyoruz. Peki ne ile geldik, Çok şükür eli boş gelmedik.  Şanlıurfa'da bu gün 12 tesisin temelini atacağız. Bakanımız  Faruk Çelik, Milletvekillerimiz ve valimizle birlikte toplam maliyeti 764 milyon Türk Lirası" şeklinde konuştu.

"Spekülatörlerin hevesini kursağında bırakacağız"

Bakan Çelik et fiyatlarıyla ilgili sorulan bir soru üzerine, "Et fiyatlarıyla ilgili bir kere hayvan varlığıyla ilgili bir sorun yok fakat ramazan ayının, yaz aylarının ve hemen akabinde Kurban Bayramının yaklaşıyor olmasından kaynaklanan spekülatif bazı oyuncuların hareketlenmeli var ama şunu ifade edeyim, bu geçici. Şu anda stabil hale gelmeye başladı. Şu anda bazı büyük alışveriş merkezlerinde kıyma 32 lira 90 kuruşa, kuşbaşı ise 35 lira 90 kuşbaşı satışı yapılmaktadır. Yani vatandaşlarımıza en yakın yerden bu imkanı sunuyoruz. Spekülatörlerin bu heveslerini kursaklarında bırakmak için başka önlemlerimizi, tedbirlerimizi de devreye koyacağız" ifadelerine yer verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Faruk Çelik valilik ziyaretinin ardından saat 18.00'da yapılması planlanan tören öncesi Büyükşehir Belediyesi ve  AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret etti.

 

(sondakika.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık