Ana Sayfa Urfa Haberleri Erol : Viranşehir’in Değelerini Ön Plana Çıkaracağız.

Erol : Viranşehir’in Değelerini Ön Plana Çıkaracağız.

Viranşehir Belediyesi kültür ve sanat çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Viranşehir Belediyesi ve Sanata saygı Derneği iş birliği ile ilçede resim ve rölyef sergisi..

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2011 Çarşamba 09:31
Erol : Viranşehir’in Değelerini Ön Plana Çıkaracağız.
Viranşehir Belediyesi ve  Sanata Saygı Derneği Viranşehir’de resim ve rölyef sergisi açtı. Açık havada yapılan resim ve rölyef sergisi bir hafta boyunca sanat severlerin hizmetinde olacak.

 

Viranşehir Belediyesi kültür ve sanat çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Viranşehir Belediyesi ve Sanata saygı Derneği iş birliği ile ilçede resim ve rölyef sergisi düzenledi. Belediyemiz Med Kültür ve Sanat Merkezinde açık havada yapılan çalışmaları sanatseverler yapılırken de izleme fırsatı buluyor. Bir hafta boyunca Med Kültür ve Sanat Merkezi Bahçesinde devam eden çalışmalar sonunda tüm rölyef çalışmaları Viranşehir Belediyesine bırakılırken, yapılan resimlerin 3’te ikisi de belediyede kalacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Sanata Saygı Derneği Başkanı Mustafa Erol 12 sezondur gezici sanat bayramı düzenlediklerini belirtti. Erol şuan çalışmalarına Viranşehir’de devam ettiklerini söyledi. Erol : “Amacımız sanatın kolay ulaşmadığı yerlere sanatı ulaştırmaktır. Bu şekilde Ressam ve heykeltıraşlarında kendilerini ifade etme olanağı tanıyoruz. Buradaki çalışmalarımızda Viranşehir’in değelerini ön plana çıkaracağız. Burada bizlere bu imkanı sağlayan Viranşehir Belediyesi ve Med Kültür Merkezi çalışmalarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Erol çalışmaları boyunca çocuklara yönelik bloflüt çalışması da yapacaklarını belirtti.

 

Sanatsal Etkinlikler Devam Edecek

 

Bir hafta boyunca sanatseverlere görsel çalışmaların sunulacağını belirten Med Kültür ve Sanat Merkezi sorumlusu Şeyhmus Çakırtaş: “Ressam Tina Ficsher bir hafta önce burada resimlerini sergiledi. Şimdi de Sanata saygı Derneği burada hem resim ve rölyef çalışması yapılarlar hem de çalışmalarını anında sergiliyorlar. Bu tür çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

 

1999 yılında kurulan Sanata Saygı Derneği Ankara’da bulunuyor. Köy Enstitülerinin kaldırılmasının ardından Köy enstitülerine saygı amaçlı kurulan dernek, Türkiye’nin birçok yerinde gezici sanat etkinlikleri düzenlemektedir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık