Ana Sayfa Ekonomi Ertekin, Elektrik Sorununu Başbakana Tekrar İletti

Ertekin, Elektrik Sorununu Başbakana Tekrar İletti

ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nin çözülmeyen elektrik problemleri için Başbakan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı'na tekrar bir yazı gönderdi.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2011 Salı 14:38
Ertekin, Elektrik Sorununu Başbakana Tekrar İletti
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nin çözülmeyen elektrik problemleri için Başbakan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı'na tekrar bir yazı gönderdi.


ŞUTSO Başkanı Ertekin, Şanlıurfa OSB’nin elektrik enerjisi alış fiyatının çevremizdeki Adıyaman, Gaziantep ve Maraş illerinden, gündüz %15, puant saatte % 8, gece de  %36 pahalı durumda olması ve bu giderilmesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a yazı göndererek, konuyla ilgili taleplerini iletti. Sabri Ertekin, Bakan Yıldız ve Başbakan Erdoğan'a gönderdiği yazıda, çevre illere göre pahalı elektrik kullandıklarını vurgulayarak, 2010 yılı başında bütün tarifelerin eşitleneceğinin, bütün OSB’ler tek terimli tarifeye geçileceğinin ifade edildiğini, ancak bunun gerçekleşmediğinin altını çizdi.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki enerji fiyatlarının yeniden yapılandırılması noktasında gönderilen yazıda, Başkan Ertekin şunlara değindi: “Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi, 2007 yılında TEDAŞ’tan elektrik almak üzere abone olmuştur. Bu tarihte çift terimli tarifeye girmek yasak olduğu için mecburen tek terimli tarifeden abone olmuştur. 2010 yılı başında bütün tarifeler eşitlenecek bütün OSB’ler tek terimli tarifeye geçecekti, ancak bu gerçekleşmedi.  Aksine zamanla çift terimli tarifede güç bedelleri sıfıra indirilerek iki tarife arasında büyük bir fark oluşmuştur.  Bu nedenle ekteki tablo ve faturalarda da görüldüğü üzere ilimiz Organize Sanayi Bölgesi,  çevremizdeki Adıyaman, Gaziantep ve Maraş illerinden, gündüz %15, puant saatte % 8, gece de  %36 pahalı elektrik almak zorunda kalmaktadır. Bunu defalarca iletmemize ve düzeltileceğinin söylenmesine rağmen bu ana kadar düzeltilmemiştir. Haksız rekabete sebep olan ve bizi çok zorlayan bu konunun bir an evvel düzeltilmesi için talimatlarınızı arz eder saygılar sunarım” dedi.


Bilindiği üzere Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin, daha önce de Başbakan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı'na elektrik tarifelerinin yeniden düzenlenmesi için yazı göndermişti.
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık