Ana Sayfa Ekonomi Ertekin "Şanlıurfa Fırsatlar Şehri"

Ertekin "Şanlıurfa Fırsatlar Şehri"

İngiltere Büyükelçiliği Küresel İşler Bölüm Başkanı Maya Sivagnanam, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2011 Cuma 18:33
Ertekin
İki ülke arasındaki ticaret hacmini genişletmek ve yapılacak ortak çalışmalar adına fikir edinmek için şehrimize gelen İngiltere Büyükelçiliği Küresel İşler Bölüm Başkanı Maya Sivagnanam, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

İngiltere’den Türkiye’ye, Türkiye’den İngiltere’ye yatırım yapmak, ayıca ticaret hacmini artırmak adına ön çalışmalar yapmak ve Şanlıurfa’nın mevcut ticaret hacmi noktasında fikir edinmek üzere İngiltere Büyükelçiliği Küresel İşler Bölüm Başkanı Maya Sivagnanam, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin’i makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Atlas, Meclis Üyesi Abdullah Kerim Coşandal ve AB Bilgi Koordinatörü ^Nimey İnce’de katıldı.
 


Şanlıurfa’nın güzel ve gelişmeye son derece uygun bir şehir olması dikkatimizden kaçmadı diyen İngiltere Büyükelçiliği Küresel İşler Bölüm Başkanı Maya Sivagnanam, “Ülkemiz, Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinde Türkiye’yi destekliyor. İki ülke arasında işbirliğini artırmak için bölgesel ziyaretlerde bulunuyor ve çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda da; tarihi zenginliği, genç nüfusu ve GAP’ın getirdikleriyle Şanlıurfa dikkatimizi çekti. 2 yıl önce de burada bir sempozyum düzenlemiştik, dolayısıyla çevre şartlarını biliyoruz, hem de buraya ilgi gösteriyoruz. Ayrıca Şanlıurfa’da çok büyük bir potansiyel olduğu da görülüyor.” dedi.

 İngiltere Büyükelçiliği Küresel İşler Bölüm Başkanı Maya Sivagnanam’a Şanlıurfa’nın konumu, sanayisi, kültürü, ekonomisi, eğitimi ve tarihsel yapısı hakkında bilgi veren Başkan Ertekin bu bölgede turizmi canlandırmak için yapılan faaliyetlere değindi. Başkan Ertekin sözlerini şöyle sürdürdü “Bizler her türlü işbirliğine açığız. Şanlıurfa gerek tarihi eserleriyle gerekse Ortadoğu’ya yakınlığıyla çok büyük bir potansiyeli barındırıyor. Şanlıurfa sahip olduğu kültürel mirası ile kültür ve inanç, zengin yemek çeşidiyle gastronomi,   Karacadağ kayak merkezi ile kış, Karaali kaplıcaları ile termal, Atatürk Barajında yapılan su sporları ile turizm çeşitliliği açısından ve Ortadoğu’ya yakınlığıyla önemli bir potansiyele sahiptir. Ayrıca burası Hz. Adem ve Hz. Havva’nın yaşadığı tahmin edilen coğrafya. Yani insanlığın atası bu kent’te yaşamış kabul ediliyor. İnsanlar anne ve babasının evinde nasıl rahat ediyor ise Şanlıurfa’da da rahat ederler. Bu yönden de Şanlıurfa hem güvenli hem de huzurlu bir yer.


 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Başkan Ertekin, İngiltere Büyükelçiliği Küresel İşler Bölüm Başkanı Maya Sivagnanam’a  Göbeklitepe’nin maketini hediye etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star