Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel Ertekin,Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Ertekin,Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin Güneybatı Çevre Yolu ve Karaköprü Organize Sanayi Bölgesi bağlantı yolu hakkında bilgi almak için Karayolları Kontrol Şefi Şevket Acemoğlu ile görüşerek çevre yollarında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2011 Salı 08:28
Ertekin,Çalışmalarını Yerinde İnceledi
(GAPHA)-Yaklaşık 10 Km uzunluğunda olan ve Şanlıurfa Akçakale yolunu Evren Sanayi Bölgesine bağlaması planlanan Güneybatı Çevre Yolunda çalışmalar son hızla devam ediyor. Yol inşaat çalışmalarında sona yaklaşılarak çalışmalar tamamlanıyor. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin çalışmalar hakkında bilgi almak için Karayolları Kontrol Şefi Şevket Acemoğlu’nu ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 Şevket Acemoğlu, Evren Sanayi bölgesinde tamamlanmak üzere olan yol inşaat çalışmalarının günde iki vardiya çalışılarak devam ettiğini, kırıcılarla ve patlatma yapılarak yol açma çalışması yapıldığını belirterek tam bağlantı noktasındaki gaz dolum tesisinin olması ve kamulaştırma çalışmalarındaki aksaklıklar dolayısıyla çalışmalar olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabildiğini ifade etti. Ancak tüm aksaklıklara rağmen önümüzdeki günlerde sıcak karışım ihalesi yapılacak ve bir aksilik çıkmazsa yılsonuna kadar inşaat çalışmalarının biteceğini ve yolların trafiğe açılacağını ve Karaköprü Organize Sanayi Bölgesi bağlantı yolu’nun proje çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.
 Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin ise çalışmaların yaz dönemine yetişmesinin vatandaşlar için önemli bir çalışma olacağını vurgulayarak, kamyonların çevre yolunu kullanmasıyla trafiğin de rahatlayacağını ifade etti. Ertekin sözlerini şöyle sürdürdü “ Akçakale yolu – Evren Sanayi arasını birbirine bağlayan Güneybatı çevre yolunu bir an önce açılması yaz sezonunun gelmesiyle yoğunlaşan trafiği oldukça rahatlatacaktır. Kamyon ve Tır
Gibi ağır tonajlı araçların şehir içine girmeden yollarına devam etmesi şehir içi trafiği için önemlidir. Çalışmaların hızlı devam ediyor olması sevindirici umarım bir olumsuz durumla karşılaşılmadan, planlanan şekilde çalışmalar sonlandırılır” dedi.
 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık