Ana Sayfa Güncel ERTEKİN'DEN "PKK'YA SİLAHLARI BIRAKIN" DAVETİ

ERTEKİN'DEN "PKK'YA SİLAHLARI BIRAKIN" DAVETİ

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin son günlerde yaşanan terör olaylarının insanın vicdanını sızlattığını ifade ederek PKK’yı silah bırakmaya davet etti.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2011 Çarşamba 15:25
ERTEKİN'DEN
Şanlıurfa'da bazı sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek son dönemde yaşanan terör olaylarını kınadı. Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası Binasında toplanan STK temsilcileri adına Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, bir basın açıklaması yaptı.

Ertekin yaptığı açıklamada son günlerde yaşanan terör olaylarının Türk, Kürt, Arap hangi ırktan olursa olsun bölge insanının vicdanını sızlattığını söyledi. Yaşanan olayların kimseye bir faydası olmadığına değinen Ertekin,  binlerce gencin hayatını kaybettiğini ve binlercesinin de dağlarda perişan olduğunu söyleyerek bu işi yapanları ve destekleyenleri kınadıklarını belirtti. 

Ertekin; “Türk, Kürt her ırktan fark gözetmeksizin, on binlerce evladımızı ve milyarlarca liramızı heba eden bu olayların bir an önce bitmesi için PKK’yı silah bırakmaya, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi ve tüm siyasi partilerimizi, herkesin insanca yaşayabileceği, anadilini konuşup öğrenebileceği, başkasının özgürlüklerine zarar vermedikçe, her şeyin özgür olduğu bir ülke olmamız için gerekli düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz.”  dedi.Basın açıklamasına destek veren isimler ise şöyle; Abdurrahman Yetkin- Müsiad Başkanı, Necdet Bayık- Eczacılar Odası Başkanı, Ahmet Eyyüpoğlu- Ziraat Odası Başkanı, Mustafa Aslan-  Evren Sanayi Odası Kooperatifi Başkanı, Ahmet Akbıyık- Esnaf Odaları Birliği Başkanı, Mehmet Kaya- Ticaret Borsası Başkanı, Nihat Taş- Şanlıurfa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı, Abdulkadir Güllüoğlu- Mimarlar Odası Başkanı, Mehmet Öksüzoğlu- ŞEPİAD Başkanı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star