Ana Sayfa Urfa Haberleri EŞ BAŞKANLAR MAKAM ŞÖFÖRÜ İSTEMEDİ

EŞ BAŞKANLAR MAKAM ŞÖFÖRÜ İSTEMEDİ

BDP’li belediye başkanlarının dile getirdiği makam şöförü kullanmama çağrısına Halfeti Belediyesi Eş Başkanları Mustafa Bayram ve Ayşe Durmuş’ta katıldı.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2014 Perşembe 09:07
EŞ BAŞKANLAR MAKAM ŞÖFÖRÜ İSTEMEDİ

Cittaslow ile ile birlikte Türkiye’den once Avrupa Birliği’ne girmiş olan Halfeti’de Belediye Eş Başkanları araçlarına makam şöförü istemiyorlar. Bu konuda kısa bir açıklama yapan Halfeti Belediyesi Eş Başkanı Mustafa Bayram kendi makam aracını kendisinin kullanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Biz halkın içinden gelen biriyiz. Onun için kendimizi halktan farklı yada üstün göremeyiz. Biz buraya hizmet için geldik. Önemli olan bizim rahatlığımız değildir toplumun rahatlığıdır’’ dedi.

BÜYÜKŞEHİR ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçenin ihtiyacı olan hizmeti vermediği ve bu yüzden ilçede yaşayan vatandaşların mağur olduğunu dile getiren Eş Başkanlar Bayram ve Durmuş 30 Mart Seçimlerinden önce yeniden yapılmak üzere dağıtılan kaldırımların ve bozulan yolların seçimlerden sonra yapılmamasına tepki gösterdi. Bozulan yol ve kaldırımlar nedeniyle ilçe merkezinde yaşayan vatandaşların toz ve topraktan dolayı kapı pencere açamadığını da söyleyen Eş Başkanlar Bayram ve Durmuş AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin parti ayrımı yaparak Halfeti’de yaşayan insanlara üvey evlat muamelesi yaptığını dile getirdi.

KENDİ İMKANLARIMIZLA SORUNLARA ÇÖZÜM BULUYORUZ

Her ay Halfeti Belediyesi ödeneğinin yüzde 40’nın ilçeye hizmet amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine verildiğini fakat ilçeye herhangibir hizmet gelmediğini ifade eden Eş Başkanlar Bayram ve Durmuş; “ Ödeneklerimiz kesilmesine rağmen biz hizmet göremiyoruz. Ilaçlamanın ödeneğini büyükşehir alıyor fakat ilaçlama yapılmıyor ilçemizde. İlçede yaşayan insanlarımız sinekten evlerinde rahat bir şekilde zaman geçiremiyor. Bu sorunu defalarca büyükşehire iletmemize rağmen herhangi bir çözüm üretilmedi. Biz Halfeti Belediyesi olarak vatandaşlarımızın daha fazla mağdur olmasını engellemek için kendi imkanlarımızla ilaç alarak bu sorunu çözmeye çalışıyoruz.

İlçemiz genel olarak köylerden oluştuğu için aktif bir kanalizasyon sistemi yoktur. Kanalizasyon ihtiyacı genel olarak foseptik çukurlarıyla karşılanıyor. Bu foseptik çukurlarını temizlemek için elimizde olan vidanjör araçları kanalizasyon işlerimizin büyükşehire geçmesiyle birlikte büyükşehir belediyesine devredildi fakat bu araçlar Halfeti için hizmet vermiyor. Bu konudan dolayı vatandaşlarımız büyük bir mağduriyet yaşıyor fakat büyükşehir belediyesi vatandaşımızın bu mağduriyetini görmezden geliyor. Bizler özellikle köyerde yaşayan vatandaşlarımızın bu konudaki mağduriyetini giderebilmek için özel bir vidanjör ile ücretsiz hizmet veriyoruz’’ şeklinde tepkilerini dile getirdi.

kaynak: halfeti.bel.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık