Ana Sayfa Siyaset Esad'ı Defterden Sildi!

Esad'ı Defterden Sildi!

Erdoğan, Mısır'da yaptığı İsrail merkezli açıklamalarının ardından bu kez Suriye'yle ilgili konuştu.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2011 Çarşamba 02:52
Esad'ı Defterden Sildi!
Mısır'daki ilk gününde, ilk olarak Arap Birliği Dışişleri Bakanları Konseyi'nin açılış oturumunda konuşan ardından, Mısır Başbakanı İsam Şeref'le yapılan ve bazı anlaşmaların imzalandığı görüşme sonrası basının karşısına çıkan Başbakan Erdoğan, 3. konuşmasını, Uluslararası Hukuk Forumu kapsamında Opera Binasında yaptı ve burada dikkat çeken açıklaması Suriye'yle ilgiliydi:

''Her şeyden önce şunu söylemek isterim ki: Halkına kurşun sıkan, tanklarla toplarla şehirlere baskınlar düzenleyerek, sivilleri öldüren bir yönetimle kimse ne dost olabilir, ne de böyle bir yönetime güven duyabiliriz.

Biz Suriye Devlet Başkanı Sayın Esad'a başından beri her türlü yardımı önerdik, Suriye halkının meşru istekleri doğrultusunda gerekli reformları hızla uygulamaya koymasını telkin ettik. Bu konuda kendisine her türlü yardıma hazır olduğumuzu da bildirdik ve Suriye yönetimine bu bağlamda gereken her fırsatı tanıdık. 

Ancak, gelinen aşamada sivil ölümler her geçen gün artarken, yapılması gereken reformların bir türlü gerçekleşmediğini görüyoruz. Doğru konuşmadı ve Suriye halkı şu anda Esad'a inanmıyor ben de inanmıyorum, biz de inanmıyoruz.''

Bu arada Erdoğan'ın Opera Binasına gelişi sırasında salonda bulunanlar, ''Mısır-Türkiye el ele'' şeklinde slogan atıp, Türkiye bayrakları sallarken, Erdoğan'ın kürsüye gelişi sırasında da ''En değerli Tayyip'imiz, onur güneşimiz'', ''En değerli Tayyip'imiz, İslam dünyasını birleştir'' sloganları atıldı. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baydilli’ye yılın belediye başkanı ödülü

Baydilli’ye yılın belediye başkanı ödülü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık