Ana Sayfa Urfa Haberleri Eşinin Serbest Bırakılmasını İstedi

Eşinin Serbest Bırakılmasını İstedi

Mazlum Der Şanlıurfa Şubesi, bugün yaptığı basın açıklamasında adli mahkum İsmet Demir’in serbest bırakılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2011 Cumartesi 18:41
Eşinin Serbest Bırakılmasını İstedi
GAPHA)-Mazlum Der Şanlıurfa Şubesi Başkanı Ömer Sinikan,  bugün yaptığı basın açıklamasında 6 yıldır Şanlıurfa Cezaevi’nde bulunan ve 3 yıldır lenf kanserine yakalanan adli mahkum İsmet Demir’in serbest bırakılmasını isteyerek Demir’in cezaevindeyken bu hastalığa yakalandığını belirtti.  Sinikan olumsuz cezaevi koşulları  ve bakımsızlık nedeniyle Demir’in durumunun kötüye gittiğini ve 15 günde bir Kemoterapi için Gaziantep’e götürüldüğünü  söyledi. Adli Mahkum İsmet Demir’in özel ilgi ve bakıma muhtaç olduğunu ifade eden Sinikan, tedavisinin ailesi ile birlikte, serbest ve özgür olarak sıcak yuva ortamında gerçekleştirilmesi halinde Demir’in hastalığı yenme olanağının bulunduğunu da ifade etti. Türkiye Büyük millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu’na, adalet Bakanlığı’na, Cumhurbaşkanı’na ve tüm duyarlı insanlara seslendiklerini dile getiren Sinikan, bu durumu seyretmemeleri ve bir an önce yaşam hakkı ihlali olan bu duruma el konulması gerektiğini ifade etti.

Sinikan; “Türkiye insan haklarının korunmasına ve tutuklu haklarına ilişkin tüm sözleşmeleri imzalamasına rağmen bugün cezaevlerinde hükümlü hastaların istenilen şekilde haklarını alamadıkların ve aynen İsmet Demir gibi geçmişte aynı hastalığa tutulan ve akabinde de geç serbest bırakıldığı için, serbestiyesinin hemen akabinde vefat eden Güzel Zere çok acı ve hukuksuz bir örnek olarak hala zihinlerdeki canlılığını korumaktadır.” diye konuştu.

5 ÇOCUĞUMLA MAĞDUR OLDUM

Şanlıurfa’da 6 yıldır tutuklu bulunan adli mahkum İsmet Demir’in eşi Filiz Demir ise, 5 çocuğuyla birlikte ortada kaldığını ve Şanlıurfa Valiliğinden aldığı yardım parasıyla geçindiklerini söyledi. Yetkililere seslenen Demir, eşinin olumsuz cezaevi koşullarında giderek eridiğini ve eşinin bir an önce bırakılmasını istediğini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star