Ana Sayfa Urfa Haberleri ESKİ HALPAZARINDAKİ TRAFİK YOĞUNLUĞUNA ÇÖZÜM

ESKİ HALPAZARINDAKİ TRAFİK YOĞUNLUĞUNA ÇÖZÜM

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale yolunu Abide Meydanı’na bağlayan güzergâhta yol genişletme çalışması başlattı.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2015 Salı 19:09
ESKİ HALPAZARINDAKİ TRAFİK YOĞUNLUĞUNA ÇÖZÜM

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale yolunu Abide Meydanı’na bağlayan güzergâhta yol genişletme çalışması başlattı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'in Kent merkezindeki trafiği rahatlatmak için başlattığı yol yapım ve revizyon çalışmaları kapsamında Akçakale yolunu yeni açılan 35 Metrelik 18 Mart Caddesine bağlayan noktada yol genişletme çalışması başlattı.

 

Atatürk Bulvarına alternatif olarak yapılan 35 metrelik 11 Mart Caddesini bağlantısı olan bağlantısı olan Akçakale güzergahındaki toplama Merkezi önünde yol yapımını başlatan Büyükşehir  ekipleri, trafiğin akışının bozulmaması için de gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

 

25 METRELİK YOL 35 METREYE ÇIKARILDI

Şanlıurfa Bamyasuyu mahallesindeki yeni yapılan 35 metrelik 18 Mart caddesine bağlantısı olan 25 metrelik toplama merkezi yolunda başlatılan çalışmayla birlikte yol 35 metreye çıkartılarak trafik yoğunluğu giderilecek.

Bölgedeki yollarda revizyonuna giden Büyükşehir Belediyesi, Kaldırım planlamasını düzenleyerek yayaların kolay bir şekilde geçişlerini planlıyor.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-08-19 13:02:40MERT

    YOLU GENİŞLETMEKTENSE ÖNCE KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMRYE ÇÖZÜM BULUN

  • yorum2015-08-19 12:08:04HALİL

    ÖNCE TIRAFİK IŞIĞI TAKIN SONRA YOLU GENİŞLET

  • yorum2015-08-19 01:57:46he he

    sanayi tam anlamıyla kalkmadı stadın projesi başlamadı tugay kalkmadı ney miş yol genişletiyorlarmış siz bu akıldan daha çoooook koalisyon ararsınız...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star