Ana Sayfa Urfa Haberleri ESKİ RADYO VE TEYPLER, TEKNOLOJİYE YENİK DÜŞTÜ

ESKİ RADYO VE TEYPLER, TEKNOLOJİYE YENİK DÜŞTÜ

Bir dönemin en çok kullanılan radyo, teyp ve VCD çalarları, teknolojiye yenik düştü.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2013 Salı 04:02
ESKİ RADYO VE TEYPLER, TEKNOLOJİYE YENİK DÜŞTÜ

İkinci el piyasasında bulunması mümkün olan radyo, teyp ve televizyonlara sadece yaşlılar ilgi gösteriyor.Şanlıurfa’da ikinci el elektronik eşya satışı yapan 53 yaşındaki Halil Demir, son yıllarda gelişen teknoloji ile satılan tablet, akıllı telefon ve laptoplar nedeniyle, eski radyo, teyp ve VCD çalar satışlarının durduğunu ifade etti.

33 yıldır eski elektronik eşyaları ikinci elden satarak geçimini sağladığını belirten Demir, satışların olmaması nedeniyle fiyatların 5 - 30 TL aralığına düştüğünü kaydetti. 1980’li yıllarda çok iyi satış yaptıklarını kaydeden Demir, artık kendisinin de ikinci el satışını bırakacağını söyledi. Demir, “İkinci el kaset, radyo, VCD çalar satıyoruz. Fiyatlar, 5-30 TL arasında değişiyor. Televizyonlar küçük ve renksiz. 1980 yılından itibaren bu işi yapıyorum. Artık gitmiyor, ben de bu işi bırakıyorum. 1980’li yıllarda çok iyiydi. Günde 10 tane satıyorduk, şimdilerde haftalarca 1 tane bile satamıyoruz. Bilgisayar, cep telefonu, plazma çıktığından beri satamıyoruz” dedi.

Halil Demir, ayda bir sattıkları birkaç radyo ve televizyonun ya belli yaşın üzerindeki müşteriler tarafından alındığını ya da evinde süs, nostalji amaçlı kullanmak isteyen orta yaştaki insanlar tarafından alındığını ifade etti. Demir, son birkaç yıl içerisinde, hiç genç müşterisi olmadığını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da yeni tehlike: İnternet kafeler

Urfa'da yeni tehlike: İnternet kafeler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık