Ana Sayfa Urfa Haberleri ESKİ SANAYİ BÖLGESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

ESKİ SANAYİ BÖLGESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Şanlıurfa’nın kentsel dönüşümde çözülmeyen en büyük sorunlarından olan Eski Sanayi Bölgesi Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in girişimleri sonucunda çözülerek, Büyükşehir Ekipleri tarafından yıkım çalışmalarının startı verildi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2014 Perşembe 13:33
ESKİ SANAYİ BÖLGESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Eski Sanayi Bölgesinde yaklaşık 80 parsel üzerinde bulunan iş yerlerinden 7’sinin yıkımı tamamlanırken, mülk sahipleriyle uzlaşmalar sağlanarak, yıkımlarla bölgede çalışmalar başlatıldı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde 1. Etap 1. Bölüm çalışmalarını tamamlayarak, 1. Etap 2. Bölümün yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyor.

 

40 bin metrekarelik alana sahip olan Eski Sanayi Bölgesindeki Esnaf ve mülk sahiplerinin duyarlı yaklaşımları neticesinde; uzlaşmaların ve kamulaştırma iş ve işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanarak, daha yaşanılabilir bir kent olma yolunda planlı çalışmalarını sürdürüyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, yeni kentleşme vizyonu çalışmaları çerçevesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük önem veriyor. Öte yandan Kentsel Dönüşüm kapsamında 306 Milyon TL’ye mal olması planlanan 1. Etap’la Şanlıurfa’da örnek bir yapılaşma oluşturulacak.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star