Ana Sayfa Eğitim Esmaü'l Hüsna Konferansına Büyük İlgi

Esmaü'l Hüsna Konferansına Büyük İlgi

Allah'ın güzel isimlerinin anlatıldığı Esmaü'l Hüsna Konferansı'nda duygu dolu anlar yaşandı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2011 Pazar 09:01
Esmaü'l Hüsna Konferansına Büyük İlgi
Allah'ın isimlerinin anlatıldığı Esmaü'l Hüsna Konferansı, ZİYADER'in (Zeytinburnu İş Ehli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği) Zeytinburnu'ndaki merkezinde yapıldı.

Türkiye'nin en çok satan kitaplarından birisi olan Esmaü'l Hüsna Hazinesi kitabının yazarı Filolog İsmail Kılınç, Allah'ın güzel isimlerinin hayatın her döneminde en önemli mesele olması gerektiğinin altını çizdi. Yaklaşık 2 saat süren ve yaklaşık 250 kişinin katıldığı Esmaü'l Hüsna Konferansında yazar Kılınç, özellikle "Allah" isminin üzerinde durdu.

Hayatta herkesin Allah'ın isimleri ile ilgili en az 3kitapokuması gerektiğini anlatan Kılınç; "Bir güle baktığımız zaman Allah'ın 99 isminin tecellisini görebiliyorsak ne mutlu bize. Allah'ın isimlerinin tüm Müslümanlar tarafından bilinmesi gerekiyor. Allah'ın kaç isminin anlamını bilirseniz cennette de o kadar fazla açıdan Cemalullah'ı temaşa edersiniz. Allah'ın isimlerini öğrenmek hayatımızdaki en mühim iş olmalı. Çocuklarımızı Allah'ın güzel isimlerini öğreterek terbiye etmeliyiz. Kur'an-ı Kerim'deki ana fikirler Esmaü'l Hüsnaların geçtiği ayetlerdedir" diye konuştu.

İsmail Kılınç "Güzel Allah'ımızın bütün güzel isimleri en azami derece Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’de tecelli etmiştir. Efendimiz, Allah'ın yarattığı en güzel sanat eseridir. Kainat ağacının en güzel meyvesi ve bir Esmaü’l Hüsna kaneviçesidir" dedi.

Dünyaya gelişimizdeki ana gayenin Allah’ı bilmek olduğu, insanların detaylarda boğulduğu ve ömürlerini boşa yaşadıkları vurgulanan konferansta yer yer duygulu anlar yaşandı. Allah'ın güzel isimlerini, şerhlerini ve o isimlere göre duaları içeren Esmaü'l Hüsna Hazinesi kitabını imzalatmak isteyen vatandaşlar, en az 3 Esmaü'l Hüsna kitabı okumak için İsmail Kılınç’a söz verdiler.

Konferansın sonunda Ziyader Genel Sekreteri Emrullah Ateş "Önümüzdeki haftalarda Esmaü'l Hüsna konferans ve panellerimiz devam edecek" dedi.(SAMANYOLU)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star