Ana Sayfa Ekonomi Esnafa 4 milyar TL kredi verilecek

Esnafa 4 milyar TL kredi verilecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'nin düzenlediği programda konuştu.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2015 Çarşamba 14:18
Esnafa 4 milyar TL kredi verilecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'nin düzenlediği programda yaptığı konuşmasından satırbaşları şöyle;

Davutoğlu: "Biz, ustalık mertebesine gelmiş kardeşlerimize  özel bir imkan tanıyalım dedik. 3 yıl ustalık belgesi olup yeni işyeri açmış olan  kardeşlerimize faizsiz kredi vereceğiz. Yola çıkana yolun hayırlı olsun demek  gerek. Ona bereket olsun, hayrolsun, yolun ve helal rızkın bereketli olsun  diyebilmek için faizsiz kredi vereceğiz." dedi.

-"Esnaf ve sanatkar kültürünün devamı için  perakende ticarette ne tedbir alınması gerekiyorsa aldık, bu bizim için bir  prensip meselesidir. Sizi gittikçe cesamet kazanan ve büyüyen yapılar karşısında  kesinlikle ezdirmeyeceğiz. Alışveriş merkezi açılması kriterlerini değiştirdik ve  her alışveriş merkezinde esnaf ve sanatkarımıza en az yüzde 5 pay yer ayrılması  zorunluluğu getirdik."

- Bizler sizlerin he zaman yanında olacağız. 2002'de kredi kullanan esnafımızın sayısı 60 binler ile ifade edilirken şimdi gelinen noktada bu rakam toplamda 1 milyonu aşmış durumda.

milliyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star