Ana Sayfa Ekonomi Esnafa indirimli elektrik yolda.

Esnafa indirimli elektrik yolda.

Elektrik enerjisini en yüksek tarifeli fiyattan kullanan esnafa müjde geldi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2011 Salı 23:01
Esnafa indirimli elektrik yolda.
ürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Enerji Bakanlığı'nın esnafa yönelik enerji indirimi tarifesi üzerinde çalıştığını açıkladı. Palandöken, "İki ay içinde esnaf ucuz elektrik kullanmaya başlayacak" dedi. Türkiye'de sadece esnafın enerjiyi en yüksek bedel olan ticarethane tarifesinden kullandığını vurgulayan Palandöken, indirim sonucu esnafın enerjiyi konut tarifesinden kullanacağını bildirdi. Esnafa yönelik enerji indiriminin bölgelere göre yüzde 35-40'ı bulacağını kaydeden Palandöken şunları kaydetti:

"Sanayici elektriği konut tarifesinden kullanıyor. Organize sanayi bölgesi farklı bir tarifede daha ucuz kullanıyor. Sadece esnaf sanatkar elektriği en yüksek bedelden kullanıyor. Elektriğin yanında doğalgaz ve suyu da en yüksek tarifeden kullanıyoruz. İndirimle birlikte esnafın mütevazı dükkanında kullandığı enerji ticarethane değil konut tarifesi olacak."

Palandöken, Çalışma Bakanlığı'nın da esnafın yanında çalıştırdığı işçinin sosyal güvenlik primini de yüzde 50 düşürmek için çalışma içinde olduğu bilgisini verdi. Palandöken, "Yanımızda çalıştırdığımız çırağın, kalfanın, kominin, garsonun sigortasını ödemekten kendimizinkini yatıramıyorduk. Bu sigorta bedellerinin de devlet tarafından desteklenmesi için bir proje başlatılıyor. Artık taleplerimiz bir bir yerine geliyor. Gıdada KDV'lerin yüzde 1'lere çekilmesi için yoğun bir gayret var" diye konuştu.
(retailturkiye.com)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık