Ana Sayfa Urfa Haberleri Esnaftan Beddualı IMF Pankartı

Esnaftan Beddualı IMF Pankartı

Şanlıurfa'da bir grup esnaf, 19 yıl sonra Türkiye'nin borçsuz duruma geldiği IMF'ye yöresel şiveyle hazırladıkları pankart ile beddua etti.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2013 Çarşamba 08:23
Esnaftan Beddualı IMF Pankartı

Şanlıurfa'da bir grup esnaf, 19 yıl sonra Türkiye'nin borçsuz duruma geldiği IMF'ye yöresel şiveyle hazırladıkları pankart ile beddua etti. 'Gidişi ola, dönüşi olmaya' yazılı pankartın dikkat çektiği kentte, bir fırıncı ise IMF'ye olan borcun sıfırlanması nedeniyle bedava ekmek dağıttı.

Şanlıurfa'nın Köprübaşı semtinde işyeri bulunan bazı esnaf, Türkiye'nin IMF'ye olan borcunun bitişini pankart asarak kutladı. Yöresel şive ile hazırlanan ve beddua edilirken kullanılan 'Gidişi ola dönüşi olmaya' ifadesinin yazılı olduğu pankart, kenti ziyaret eden turistlerin ve vatandaşları hem şaşırttı hem gülümsetti.

Esnaf adına pankartı hazırlayan matbaacı Ramazan Bilgin, yöresel şiveyle IMF'ye beddualı gönderme yaptıklarını söyledi. İlginç pankart altında toplanan esnaf,Türkiye'nin borcunun bitmesine olan sevinçlerini alkışla gösterdi. Pankartın asılı bulunduğu sokakta bulunan bir fırıncı ise vatandaşlara bedava ekmek dağıttı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık