Ana Sayfa Urfa Haberleri ETHEM SARISÜLÜK DAVASININ 3. DURUŞMASI GÖRÜLÜYOR

ETHEM SARISÜLÜK DAVASININ 3. DURUŞMASI GÖRÜLÜYOR

Ankara'da Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne yol açtığı öne sürülen polis memuru A.Ş., davanın bugün yapılan duruşmasına görev yeri olan Şanlıurfa'dan telekonferans sistemiyle katıldı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2013 Pazartesi 13:25
ETHEM SARISÜLÜK DAVASININ 3. DURUŞMASI GÖRÜLÜYOR

Ankara’da Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ün başına isabet eden kurşunla ölmesi ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, polis memuru A.Ş. hakkında 'Meşru savunmada sınırın aşılması suretiyle öldürme suçundan' dava açtı. Olayın ardından Şanlıurfa'ya tayin edilen polis memuru Ş., davanın ilk duruşmasında çıkan olaylar nedeniyle ifade verememiş, ikinci duruşmaya katılamamıştı. Bunun üzerine davaya bakan Ankara 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi, Şanlıurfa Koruma Şube Müdürlüğüne atanan A.Ş.’nın 'sesli ve görüntülü sistemle' duruşma salonuna bağlanarak ifadesinin alınmasına karar verdi.

ADLİYEDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Karar ardından Şanlıurfa 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde telekonferans sistemi kuruldu. Kurulan sistemle Ankara’daki duruşmaya bağlanacak olan polis memuru için adliye içinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Sarısülük’ü öldürmekle yargılanan polis memuru, sabah erken saatlerinde sivil bir minibüsle adliyenin arka kapısından içeri alındı.

ADLİYE DIŞINDA EYLEM

Şanlıurfa’da görülen davayla ilgili çeşitli sivil toplum örgütlerince kurulan Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri adliye önünde protesto için basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan İnsan Hakları Derneği Başkanı Cemal Babaoğlu, adil bir karar verilmesini beklediklerini ifade ederek, "Yargı hiç kimsenin etkisi altında kalmadan özgür iradesiyle bu dava hakkında karar vermesi gerekiyor" dedi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star