Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Ev kadınlarına yeni iş kapısı

Ev kadınlarına yeni iş kapısı

Şanlıurfa daki Yetkililer bunu Örnek alsın

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2011 Perşembe 09:07
Ev kadınlarına yeni iş kapısı
Sur Belediyesi, kadınları üretime katmak amacıyla evde tursu yapan kadınların yaptıkları tursuları market ve baharatçılarda satısını sağlamak amacıyla çalışma başlattı.

Sur Belediye Başkan yardımcısı Gülbahar Örmek ve belediye kadın meclis üyeleri, Sur ilçesinde bulunan kadınların ev ekonomisine katkı sağlamaları için 40 kadınla toplantı yaptı. 

Toplantıda konuşan Örmek, kadınların ev ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla üretim ve pazarlama aşamalarını değerlendirdiklerini söyledi. 

Şu anda kadınların evlerde turşu yaparak bunları pazarlayabileceklerini ve bu konuda pazar bulmak için kentte satış yapacak işyerleriyle görüştüklerini belirten Örmek, "Bu projemizin hayat bulması halinde bunu fabrikasyon aşamasına getireceğiz. Öyle bir çalışmamız var. Artık kadınlarımız evde yaptıkları turşuları gönül rahatlığıyla pazarlayacaklar. Bu şekilde hem kadınlarımızı ekonomiye katmış olacağız, hem de daha sağlıklı ve hijyen koşullarda halkla turşu satışını sağlayacağız" dedi.
Şanlıurfa  daki Yetkililer bunu Örnek alsın

Şanlıurfa  daki Yetkililer bunu Örnek alsın  Urfa kadınlarımızı ne kadar hamaratlı oldukları nı bir çok alanda kanıtlamışlardır yetkililerin  ev yapımı salça , biber , peynir basma , içli köfte v.s. her urfalı kadının yaptıgını  bilmeyen varmı acaba ?
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık