Ana Sayfa Ekonomi Ev Kadınlığından İş Kadınlığına Yükseldi

Ev Kadınlığından İş Kadınlığına Yükseldi

Şanlıurfa'da Fatma Ak isimli ev kadını KOSGEB'in hibe desteği ile kendi işinin patronu oldu.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2013 Cumartesi 14:48
Ev Kadınlığından İş Kadınlığına Yükseldi

Şanlıurfa'da yaşayan Fatma Ak isimli ev kadını, KOSGEB'in girişimcilere yönelik başlattığı hibe desteğinden faydalanarak kendi iş yerini kurdu.

Şanlıurfa'da faaliyet gösteren Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma Derneği (ŞUKAD) ve Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği  (AGİED)in katkıları ile girişimcilik eğitimi alan Fatma Ak, 20 günlük eğitimin sonunda aldığı sertifikası ile KOSGEB'e müracaat ederek hibe aldı.

Aldığı hibe desteği ile 200 bin lira değerinde bayan kuaför salonu açtı. Altı kişinin istihdam edileceği iş yerinin açılışını AGİED Derneği yetkilileri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Şanlıurfa Kadın Girişimciler Başkanı ve aynı zamanda  ŞUKAD Derneği Başkanı Vildan Polat yaptı.

Açılışta bir konuşma yapan kadın girişimci Fatma Ak başarıyı sağlamasında büyük emekleri olan KOSGEB yetkililerine, eğitim almasında, işyerini kurmasında yoğun destekleri olan AGİED ve ŞUKAD dernekleri yetkililerine şükranlarını sundu.

Ak, Şanlıurfa'lı kadınlara da seslenerek bu dernekler sayesinde ve KOSGEB'in hibesi ile kendi işlerini kurabileceklerini, bu konuda yeterki ilk adımı atmalarını gerisinin geleceğini söyledi.

Açılışta konuşma yapam TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat kendi işini kurmak isteyen tüm kadınlara gerek TOBB olarak ve gerekse ŞUKAD ile AGİED dernekleri olarak her türlü desteği verdiklerini. İşini kurmak isteyen kadınların her konuda yanlarında olduklarının altını çizdi. Fatma Ak'ı girişimciliğinden dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Kadın girişimci Fatma Ak, açılış esnasında, kendisine deseklerini esirgemeyen AGİED ve ŞUKAD derneği başkanlarına birer şükran plaketi taktim etti.

Açılışa çok sayıda seçkin davetli ile vatandaşlar katıldı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık