Ana Sayfa Urfa Haberleri Evlilik en büyük engel

Evlilik en büyük engel

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Şanlıurfa TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu ziyaret etti.Milletvekili Uslu’ya çalışmalar hakkında bilgi veren Kurul Başkanı Vildan Polat, “Şanlıurfa’da çalışan kadınlarımızın %90’ı bekar. Kadınlarımızın çalışmasının önünde evlilik var” dedi.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2013 Salı 15:00
Evlilik en büyük engel

DOÇ. Dr. Zeynep Karahan Uslu,  ise Vildan Polat’ın aktardığı çalışmanın önündeki evlilik engeline Hz. Muhammed (S.A.V)’ın eşi Hz. Hatice’nin hayatından örnek verdi. Peygamber efendimizin tüccar bir hanım ile evli olduğunu belirten Karahan Uslu, Hz. Hatice’nin herkese örnek olan güzel ahlakının yanı sıra hayat kattığı katma değerle ile de örnek bir kadın olduğunu vurguladı.

 

Kendimizi gözden geçirmeliyiz

 

Karahan Uslu, “Efendimizin hayatına ve İslam ahlakına baktığımızda, tüm insanlık için örnek alınacak olan yaşam formunu insanlığa sunmuş olan aile yapısında çalışan patron, iş veren bir kadın görüyoruz. Bu halden hiç gocunmayan Peygamberimizi bir erkek olarak, bütün erkeklere örnek bir şahsiyet olarak görüyoruz. Ama biz 1400 sene sonra bundan gocunuyorsak, İslam ahlakı adına dönüp kendimizi gözden geçirmeliyiz. Kültürümüze, medeniyetimize dinimizin bize miras bıraktığı insanlık değerlerine atfen neler yapılabilir, bunlara bakmamız gerekmekte” diye konuştu.

 

Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Şanlıurfa’daki kadın girişimciliğin gelişmesi noktasında rapor çıkarılması gerektiğini söyledi.

 

Kadınlarımız iş hayatına atılamıyor

 

Şanlıurfa TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat ise, Şanlıurfalı kadınların iş sahibi olmaları konusunda destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Kadın Girişimciler Kurulu olarak bayramdan sonra 6. Girişimcilik eğitimini vereceğini belirten Polat, “Kadınlarımızın KOSGEB’den destek almaları için girişimcilik eğitimine girme zorunlulukları var. Bu konuda kadınlarımıza destek vermek için gayret gösteriyoruz. Karacadağ Kalkınma Ajansı bünyesinde kadınlarımıza proje yazmaları için de destek veriyoruz. Şanlıurfa’da çalışan kadınlarımızın %90’ı bekar. Kadınlarımızın çalışmasının önünde evlilik var. Çocuk bakımı, erkeğin kadının çalışmasını istememesi faktöründen dolayı kadınlarımız yeterli düzeyde iş hayatına atılamıyor” diye konuştu.

 

Dilek Çiftçi/Şanlıurfa OLAY

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık