Ana Sayfa Kültür/Sanat "Evliya Çelebi'nin Dünyası" Sergisi Şanlıurfa'da

"Evliya Çelebi'nin Dünyası" Sergisi Şanlıurfa'da

Evliya Çelebi'nin 400.doğum yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan "Evliya Çelebi'nin Dünyası" harita sergisi ŞanlıUrfa'da açıldı.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2011 Salı 02:07
Evliya Çelebi'nin 400. doğum yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan "Evliya Çelebi'nin Dünyası" harita sergisi ŞanlıUrfa'da açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Evliya Çelebi'nin 400. doğum yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, gezdiği yerler, bu yerlerin özellikleri ve ziyaret tarihlerini belirten detaylı haritalardan oluşan, "Evliya Çelebi'nin Dünyası" adlı sergi, ŞanlıUrfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde vatandaşların beğenisine sunuldu.

Evliya Çelebi'nin ünlü eseri Seyahatname'de yer alan gezdiği yerler, bu yerlerin özellikleri ve ziyaret tarihlerini belirten detaylı haritaların bulunduğu 27 parçadan oluşan sergiyi, Vali Celalettin Güvenç ve Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar açtı. Sergi, 14 Ekim'e kadar gezilebilecek.

Daha önce Ankara, Adıyaman, Bursa ve Malatya gibi bazı kentlerde açıldığı belirtilen serginin, yıl sonuna kadar Türkiye'nin bütün illerinde açılmasının planlandığı kaydedildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık