Ana Sayfa Güncel EYÜPOĞLU KADINLARI UNUTMADI

EYÜPOĞLU KADINLARI UNUTMADI

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2016 Salı 06:09
EYÜPOĞLU KADINLARI UNUTMADI

Eyyüpoğlu mesajında ‘annemiz, eşimiz, kız kardeşimiz olan kadınların yaşamın her alanında etkin bir şekilde yer almasını umut ediyoruz’ dedi.

 

Kadınların sosyal hayatta hakkettiği yeri almada önemli mesafelere ulaşıldığını ancak yeterli olmadığını belirten Başkan Eyyüpoğlu, tarım alanında da önemli sayıda kadın ülkenin can damarı tarım sektörünün önemli unsuru olduğunu bu yüzden sektörde çalışan kadınların hakları konusunda gerek bireysel gerekse devlet olarak iyileştirmeler yaparak fırsat eşitliği konusunda çalışmaların devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Eyyüpoğlu, ‘En değerli varlıklarımız kadınlarımızın daha iyi hayat şartlarına kavuşması en büyük temennimizdir. Bu gün ülkemizde tarım sektöründe çalışan nüfusun yüzde 46’sını kadınlar oluşturuyor. Bu rakama rağmen bir çok sorumluluğu üslenen kadınlara tarım alanında daha aktif rol almaları için başta toplum ve devletimiz genişletilmiş imkanlar sunmalı. Bölgemizde de kadınlar hem ailenin yükünü taşıyarak hem de tarımda çalışarak önemli katlarda bulunuyor. Bu durumu hem toplum olarak göz önüne bulundurmalı hem de yasal güvenceler ile kadınlar sosyal yaşamda teşvik edilmelidir. Şunu iyi bilmeliyiz ki hem gelecek nesillerimiz çocuklarımızı yetiştiren hem de ülkesi için üreten kadınlar kutsal bir görevi yerine getiriyor.’ Dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık