Ana Sayfa Urfa Haberleri Eyyübiye Belediyesi Öğretmenler Gününü Dolu Dolu Kutladı

Eyyübiye Belediyesi Öğretmenler Gününü Dolu Dolu Kutladı

Öğretmenler Günü Nedeniyle Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Nevali Otel’inde çok sayıda öğretmeni akşam yemeğine davet etti

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2014 Salı 04:06
Eyyübiye Belediyesi Öğretmenler Gününü Dolu Dolu Kutladı

Eyyübiye Belediyesi tarafından Nevali Otelde organize edilen Öğretmenler Günü Balosunda duygu dolu anlar yaşandı. Eski bir eğitimci de olan Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, eski öğretmelerini karşısında görünce duygusal anlar yaşadı. Geceye Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İl milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Sait ardan ile çok sayıda okul müdürü ve öğretmenler ile aileleri katıldı.

Başkan Ekinci, mezun olduğu Gazi Lisesi eski Müdürü Mustafa Hakkı Ekren ve Sınıf Öğretmeni Kadir Dayı'yı düzenlenen yemekte görünce duygu dolu anlar yaşadı. Yenilen yemeğin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 50 öğretmene çeşitli hediyeler ve başarı sertifikası verildi.

1986 yılında Gazi Lisesi Okul Müdürü olan Mustafa Hakkı Ekren, okul arkadaşlarıyla birlikte çekilmiş fotoğraf tablosunu Başkan Mehmet Ekinci’ye hediye etti. Başkan Ekinci de Sınıf Öğretmeni Kadir Dayı'ya plaket takdiminde bulundu.

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte organize edilen gecede TRT sanatçısı Ayşe Birgör’le unutulmaz eserlerin hayat bulduğu Türk Sanat Müziği Gecesinde öğretmenler doyasıya eğlenme fırsatı buldu.

Başkan Ekinci, ‘’Fedakâr, cefakâr ve muhabbet fedaileri öğretmenlerimizi saygı ile selamlıyoruz. Gücünü dinden ve azmini sevgiden alan geleceğimizin mimarlarını, ışık adamlarını yürekten kutluyorum. Gerektiğinde kömürden elmas üretmesini bilen, mürekkepleri şehit kanına değ tutan öğretmenlerimiz anne ve babamızdan sonra elleri öpülecek ilk müstesna insanlardır. Öğretmen bazen ruhlarımızı kirlerden arındıran bir ırmak, bazen en hoyrat gönülleri teskin etmek gücüne sahip bir yağmurdur, yönlerin birbirine karıştığı gerçeklerin ters yüz edildiği zamanlarda ise doğru olanı gösteren bir kandil gibi çevreleri aydınlatırlar. Her birisinin tek başına kararlıkları koymaya yetecek kadar ışıkla donanmış olduklarını biliyorum. Onun ayak izini takip edenler asırlık medeniyetlere imza atarken ona sırt çevirecekler tarihin karanlık sayfalarına gömülmemeye mahkûm olmuşlardır. Öğretmen hata yapma lüksüne sahip olmayan tek sanatkârdır. Zira onların hataları hemen fark edilmez, fark edildiğinde ise iş işten geçmiş olur. Bu açıdan bakınca başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır’’ sözü daha iyi anlaşılmaktadır. Bu özellikle öğretmenlerimiz birer ışık saçan çağlayanı gibi tarih boyunca hep ulusumuza yön vermiş, en olumsuz durumlarda bile yön olarak hep ileriyi göstermişlerdir. Bu topraklarda binlerce yıllık geçmişe sahip olmakla haklı olarak övünüyorsak şehitlerimizin kanı kadar öğretmenlerimizin mürekkebinin de tartışılamaz bir katkısı olduğunu unutmamak gerekiyor. Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık